SVÁTEČNÍ POČETNÝ PELOTON NA KYSELKU A DALOV

Červencové svátky vyšly v roce 2021 na dny pondělí a úterý. Byl to tedy prodloužený víkend. A je nutno pochválit veškeré členstvo, že tento volný čas nepromarnili a věnovali se sportu. Skupina Pepa, Marcela, Radek, Suchoš a Petra vyjela v sobotu 3.7. na akci do Roštína A po přespání se v neděli vracela zpět do Olomouce. Druhá část členů, tedy Kišini a Čebišáci zase absolvovali v nedělním termínu výlet na Helfštýn,s návštěvou Jadranu, a zpět. Takže 9 členů v akci. Paráda a ještě jednou velká pochvala. Po pondělním oddechu jsme se pak domluvili na úterní ukončení prodlouženého volna a vyrazili k určenému cíli. Tím byl tentokrát zatopený lom v Dalově, o kterém jsme dlouho uvažovali, a který sliboval pěknou koupačku. Peloton tvořili Kišini, Suchoši, Holásci a sólisti Čeba s Radkem a poprvé letos také Petra z práce. Po zkušenostech jsme zvolili cestu mírného a dlouhého stoupání Bělkovickým údolím až k Těšíkovské kyselce a následně do Horní Loděnice a Dalova. A zvolili jsme dobře. Sjeli jsme se parádně po skupinách u pramene. Trochu komplikace tentokrát způsobil pád Petry na parkovišti, jenž měl za následek odřeniny kolene a lokte. Ale k zásadní újmě nedošlo a to ani na kole. Po osvěžení a ošetření jsme dojeli k motorestu v Horní Loděnici a první pivní občerstvovačce. Zbylé 4 km k vrcholu na Dalově už jsme pak dali úplně v pohodě. A odměna za nastoupané metry pak byla famózní. Asi nikdo z nás nečekal tak parádní místo. Zatopený lom byl sice menší, ale voda skvělá a okolí nádherné. A co víc, jen pár návštěvníků. Byli jsme opravdu nadšení. Tím spíš, že nás čekal dlouhý sjezd přes Horní Žleb na Expedici do Šternberka. A tam tradičně dobré občerstvení. Po jídle nás čekala poslední část etapy. Na sluníčku do Štěpánova, Střeně a Nákla. A byla to nádherně svižná jízda pelotonu. Tentokrát jsme museli oželet návštěvu kiosku na Lhotě, který byl obsypán návštěvníky a zakotvili až v příjemném stínu hospody Na rybníčku v Příkazích. Tam jsme byli letos poprvé. Byla to třetí a poslední pivní zastávka s konzumací naloupených hrachových lusků. Pak už jen závěr s dojezdem na základnu, zhodnocení a skvělý Vráničův catering. Večer pak ještě sledovačka semifinále ME ve fotbale mezi Itálií a Španělskem s penaltovou tečkou. Prostě další velmi povedený den v sedlech velocipédů.

@MarSuch

HTML galerie Zonerama