Olšany, Těšetice - Slovan 0:1 (0:0)

Sestava: Psotka - Sika, Janalík, Žvátora, Perutka - Zatloukal, Masopust, Londa - Čebiš, Charykov, Oppl.
Střídání: Zapletal, Zoubek, Spáčil, Šindelka
Gól: 90' Žvátora.

V našem prvním nedělním utkání v této sezóně jsme jeli do Olšan, abychom potvrdili dobrou formu a také abychom se v případě plného bodového zisku posunuli na průběžné druhé místo v krajském přeboru, o motivaci tedy bylo postaráno.
Domácí celek, ač nacházející se na předposledním místě, nás velmi trápil svou aktivní hrou a důsledným napadání již naší rozehrávky, kvůli čemuž jsme nebyli schopni se dostat do přechodové fáze a byli jsme často nuceni hrát dlouhé míče do náběhu, díky kterým jsme se také dostávali do šancí. Gólovými šancemi jsme však pohrdli a když ani krásná rána olšanského hráče neskončila díky výbornému zákroku Psotky, jenž ji vytáhl do břevna gólem, tak se do kabin šlo bez gólu a my tak završili snad nás nejhorší poločas v dosavadním průběhu soutěže.
Do druhého poločasu jsme vstoupili mnohem lépe a na hřišti již existovalo takřka jedno mužstvo a to byl Slovan. Ovšem kýžený gól nám množství šancí nepřineslo, naopak z ojedinělého protiútoku mohl vstřelit gól soupeř, ovšem Psotka nás opět podržel. Když už utkání kvapem mířilo k remízovému rozuzlení tak se postavil Čebiš ke standartní situaci a po krásném centru do vápna se po sérii odrazů dostal k míči Žvátora a uklidil míč do sítě, čímž strhl vítězství na naši stranu.
Zápas, ze kterého si po zlepšeném druhém poločasu odvažíme, dle mého zaslouženě plný bodový zisk. Avšak neproměňování šancí je naše slabé místo a je potřeba na tom neustále pracovat. ©VK

17.9.2022

Slovan - Šternberk 2:1 (1:0)

Sestava: Psotka - Sika, Janalík, Žvátora, Perutka - Masopust, Zapletal - Charykov, Šindelka, Čebiš - Spáčil.
Střídání: Zoubek
Góly: Šindelka, Čebiš

Do dalšího domácího utkání jsme šli nabuzeni po třech výhrách v řadě, ale také oslabeni vlivem nemocí a zranění. Úvod utkání jsme zvládli skvěle, kdy jsme chybu v obraně hostujícího celku potrestali gólem Šindelky. Po gólu se Šternberk zvedl a byl fotbalovějším celkem, což mu vyneslo množství šancí, ve kterých se ale vyznamenal Psotka chytající ve skvělé formě. Ovšem my také dokážeme být nebezpeční, především z brejků. Do konce poločasu jsme nastřelili třikrát tyč.
Druhý poločas se nese v podobném duchu jako ten první, Šternberk na míči a my se snažíme hrozit především z rychlých kontrů. Bohužel gól dostáváme z nedůrazu okolo šestnáctky a následné střele, na kterou i Psotka byl krátký. Gól, jenž se nakonec ukázal jako vítězný vstřelil Čebiš, který se dostal k odraženému míči po sérii soubojů v soupeřově vápně. Poté co jsme přestáli i závěrečný tlak soupeře jsme se mohli radovat ze čtvrté výhry v řadě.
Kluci zaslouží velkou pochvalu zejména za nasazení a chuť pracovat jeden za druhého po celých devadesát minut, ale také za výkon v obranné fázi, i když s drobnějšími nedostatky. ©VK

3.9.2022

Slovan - Čechovice 1:0 (1:0)

Sestava: Psotka - Sika, Janalík, Zatloukal, Perutka - Masopust, Manukalov, Kovář - Charykov, Šindelka, Čebiš.
Střídání: Oppl, Zapletal, Londa.
Gól: Masopust

Ve druhém domácím utkání jsme přivítali celek z Čechovic. Opět jsme nevkročili do zápasu ideálně a hned v první minutě jsme mohli být trestáni, avšak soupeř po samostatném úniku netrefil bránu. Poté jsme se vzpamatovali a po celý zbytek prvního poločasu jsme na hřišti dominovali a vytvořili jsme si množství šancí, ovšem gól jsme z nich nevytěžili. Avšak díky našemu tlaku jsme si vybojovali penaltu, jenž po faulu na Šindelku proměnil Masopust. Z výborného prvního poločasu jsme šli do kabin za stavu 1:0 pro nás.
Druhý poločas byl již vyrovnanější, jelikož soupeř se vytáhl a dostával nás pod tlak po celé ploše hřiště a za to byl odměněn i šancemi, se kterými si poradil bezchybný Psotka.   Nutno dodat, že i my jsme si vypracovali gólové šance z nichž jsme mohli zápas definitivně rozhodnout, ale neúspěšně. Zápas jsme tedy vyhráli nejtěsnějším možným rozdílem.
V utkání nás trápila nedostatečně kvalitní koncovka, která nás stála klidnější druhý poločas a závěr utkání. S ohledem na celkový herní projev, kdy jsme kombinačně byli rozhodně lepším a aktivnějším celkem byla naše výhra zasloužená. ©VK

Fotky od Jana Leitgeba

3.9.2022

27.8.2022

Dub nad Moravou - Slovan 1:7 (1:4)

Sestava: Psotka - Sika, Janalík, Žvátora, Perutka - Zatloukal, Masopust, Zapletal - Charykov, Šindelka, Čebiš.
Střídání: Zoubek, Londa.
Góly: Čebiš 2x, Charykov 2x, Zatloukal 2x, Masopust
Druhé utkání jsme odehráli na půdě Dubu nad Moravou. A naše vítězství se nerodilo vůbec lehce. Po našem špatném vstupu do utkání jsme velmi brzy inkasovali. Dub nepolevil v tlaku a nebýt výborně chytajícího Psotky jsme již mohli prohrávat o dvě branky. Nicméně Psotka společně se Žvátorou nás v nejhorších chvílích podržel a my se vymanili z tlaku soupeře. Poté tlak soupeře opadl a my jsme čtyřmi slepenými góly do konce prvního poločasu převzali otěže utkání a de facto rozhodli o jeho osudu.
Ve druhém poločase jsme již bezpečně kontrolovali tempo utkání a dostávali se do mnoha šancí, z nichž jsme nakonec vytěžili pouze tři vstřelené branky ve druhém dějství.
Kluci jednoznačně zaslouží pochvalu za aktivní a kompaktní výkon, ovšem budiž nám mdlý vstup do utkání varováním. ©VK

Fotky z utkání od Jana Leitgeba

20.8.2022

Slovan - Jeseník 2:5

Sestava: Psotka - Perutka, Žvátora, Janalík, Vláčil - Zatloukal, Masopust, Kovář - Sika, Charykov, Čebiš.
Střídání: Zapletal, Veklych, Londa, Spáčil, Šindelka.
Góly: Charykov, Zapletal.
V rámci prvního mistrovského utkání jsme se utkali doma s celkem z Jeseníku. Z dobrého vstupu do zápasu jsme vytěžili gól Charykova na 1:0. Ovšem poté se obraz hry změnil a Jeseník prosadil své silové a kombinační kvality a ze dvou rohů skóre otočil. Naši hru velmi ovlivnilo zranění dvou hráčů Kováře a Vláčila, kterého dokonce odvezla i sanitka. Míč se poté přeléval ze strany na stranu a ani jeden z týmů se nedostával do souvislejší kombinace a z nich pramenících šancí. Poločas tedy skončil lépe pro hosty.
Po poločasové pauze jsme nevstoupili do hry úplně nejlépe a soupeř se dostal na koně dvěma góly a mohl skórovat i víckrát, nebýt výborně chytajícího Psotky. Naději na body vykřesal Zapletal, který skóroval z přímého kopu a snižoval na 2:4. Poté jsme chytili druhý dech a vypracovali jsme si několik vyložených gólových šancí, ovšem žádná z nich, i když smolně neskončila brankou v síti hostí. Namísto toho Jeseník na konci zápasu opět z nakrátko rozehraného rohu skóroval a upravil tak skóre na 2:5.
Výsledek, pro nás nelichotivý, někdy nevypovídá o průběhu utkání, kdy jsme kvalitním výkonem rozhodně sahali po bodovém zisku, bohužel rozhodly standardní situace, pár individuálních chyb a neproměněné šance. Do příštího týdne, kdy hrajeme v Dubu nad Moravou se z toho oklepeme a doufáme, že předvedeme další kvalitní výkon, ovšem tentokrát i se třemi body.
Vláčovi přejeme brzké uzdravení. ©VZ

Fotky z utkání od Jana Leigteba

11.8.2022 první přípravné utkání

Slovan - Chválkovice 10:0 (6:0)

Základní sestava: Psotka - Čebiš, Žvátora, Janalík, Perutka - Masopust, Manukalov, Kovář - Oppl, Charykov, Sika
Střídající hráči: Zatloukal, Veklych, Svoboda, Londa, Šindelka
Góly: 3x Manukalov, 2x Čebiš, 2x Londa, Charykov, Masopust, Oppl.

První přípravné utkání jsme odehráli na hřišti v Nedvězí po náročných třech dnech ve kterých jsme absolvovali pět tréninků. Ač výsledek  ukazuje jasný průběh, tak se sluší dodat, že Chválkovice nám byly důstojným soupeřem i přes relativně mladý věk jejich týmu. Vstup do utkání jsme měli vlažný, způsoben zejména nakumulovanou únavou z posledních dnů a taky nezvykem na velmi úzké a kratší tamní hřiště, nicméně dokázali jsme se přizpůsobit a vypracovali si velké množství šancí se kterými jsme často naložili bídně, ovšem i přes tuto skutečnost jsme zvládli dát do poločasu šest branek. Po poločasové pauze jsme vstoupili do hry uspokojeně, což mělo neblahý vliv na naši hru, i přesto se nám však podařilo vsítit další čtyři branky. Celek z Chvalkovic nám působil problémy především díky jejich aktivnímu pojetí hry, kdy nás ve většině případů nenechal v klidu rozehrát, tak naše rozehrávka byla často kostrbatá a byli jsme donuceni ke ztrátám nebo dlouhým bezcílným míčům. Další z problémů byly také časté poziční chyby v rámci napadání, kdy jsme soupeři nabídli v podstatě jednoduché vyjetí z jejich obranné poloviny.
Ovšem i přes některé chyby jednoznačně převažují pozitiva a na odstranění chyb budeme nadále pracovat. ©VZ