Chválkovice 1:3 (0:1) Slovan

Branky: Sika, Oppl, Zatloukal

Sestava: Psotka - Sika, Masopust, Janalík, Perutka - Zatloukal, Vláčil, Charykov - Pavelka, Stach, Lošťák.
Střídající: Zapletal, Spáčil, Bitala, Oppl, Londa

Prodloužit sérii výher jsme se pokoušeli v nedalekých Chválkovicích v prvním městském jarním derby. Po podzimní domácí prohře jsme soupeři měli co vracet a proto jsme šli do zápasu sebevědomě s touhou zvítězit. Od začátku utkání bylo poznat, že proti sobě hrají celky co chtějí soupeře překonat hrou s míčem u nohy a ne destrukcí. Nicméně ofenzivní snahy obou týmů často končily bídně vlivem těžkého terénu, nebo se kvůli stejné skutečnosti rozvíjely velice pomalu. Vyrovnaný průběh prvního poločasu a jeho skóre narušil až Sika. Jeho střela z dálky skončila se štěstím v bráně a my tak vedli 1:0. Obrovskou šanci spálil Charykov, když od půlky běžel sám na bránu, ale po kličce, kterou poslal brankáře na zem již nedokázal přesně zakončit. Poločas tedy skončil lépe pro nás, když jsme šli do kabin za stavu 1:0.
Ve druhém poločase přebrali iniciativu hosté, kteří byli častěji na míči, avšak naše defenziva byla pevná a nepropustná. My si tak vytvářeli šance především z protiútoků. Gól, který v konečném zúčtování se ukázal jako vítězný vstřelil Oppl, kterého krásným centrem našel Charykov. Na rozdíl třech branek jsme pak odskočil díky individuální akci Zatloukala. V tento moment jsme si již mysleli, že je dílo dokonáno a naše koncetrace rapidně klesla, čehož domácí využili a vstřelili branku na 3:1. Zbytek zápasu jsme tak už pouze bránili a nakonec jsme již žádnou další změnu skóre nepřipustili.
Mrzet nás mohou především neproměněné šance ve druhem poločase. Za předpokladu ze bychom je proměnili, tak by konec utkání měl naprosto klidný průběh. Nicméně i tak se domnívám, že jsme si tři body zasloužili, jelikož jsme po celé utkání soupeře téměř nepustili do žádné šance. ©VZ

31.3.2024

Slovan 2:1 (1:0) Chropyně

Branky: Vláčil (p), Janalík (p)

Sestava: Psotka - Kovalský, Janalík, Zatloukal, Sika - Perutka, Charykov, Vláčil - Lošťák, Stach, Zapletal K.

Střídající: Zapletal P., Pavelka, Oppl, Spáčil.

V prvním utkání na přírodní trávě jsme hostili Chropyni. Od začátku utkání jsme byli aktivnějším celkem, i když především k zápalu hry a pohybu bez míče mám výhrady, Spousta našich ofenzivních snah však byla zmařena nepřestnostmi, které byly většinou způsobeny terénem, na který si opět musíme zvykat. Nicméně i přesto jsme si vypracovali do poločasu šance, které přímo volaly po lepší koncovce, ale my je nedokázali usměrnit do sítě. Tento stav vydržel téměř do konce poločasu, avšak Perutka byl po krásné individuální akci faulován a exekuce následného pokutového kopu se ujal Vláčil, který se nemýlil.
Druhy poločas začal pro nás slibně, jelikož jsme opět dostali příležitost v podobě pokutového kopu. Tentokráte se jej ujal Janalík a zakončil jej neméně zdatně. Bohužel od té doby jsme se i vinou střídání na hřišti ztráceli. Trestem byl gól na 2:1. Nicméně šancí měl soupeř mnohem více, některé z nich vychytal (opět!) ve formě chytající Psotka, jiné soupeř trestuhodně zahodil. My tak připisujeme další plný bodový zisk, ovšem vzhledem k posledním dvaceti minutám by se dalo mluvit i o jisté dávce štěstí. ©VZ

Hranice “B” 1:3 SLOVAN

Branky: Vláčil, Perutka, Stach

Sestava: Psotka - Kovalský, Janalík, Zatloukal, Sika - Perutka, Vláčil, Charykov - Lošťák, Stach, Pavelka.
Střídající: Bitala, Londa, Oppl, Spáčil.

V sobotu jsme zajížděli do Hranic, abychom navázali v utkání na minulou výhru a kvalitní výkon z předchozího týdne s Mohelnicí. Avšak věděli jsme, že nás rozhodně nečeká nic lehkého, jelikož se jedná o soupeře aktivního a fotbalového. Tyto dva zmíněné atributy se projevily hned na začátku utkání, kdy nás soupeř dostává pod tlak a vytváří si šance, které však zvládne Psotka vyřešit. Nicméně i tak gól Hranic přichází a nutno říct že zasloužený. Po inkasovaném gólu se zmátoříme a dostáváme se do hry. Nejprve díky skvělému zakončení Perutky srovnáváme skóre a pak ještě brankou do šaten strhává vedení na naší stranu Stach, který usměrnil skvělou standardku od Vláčila do sítě hlavou.
Do druhého poločasu jdeme s tím, abychom drželi míč více na našich kopačkách nepouštěli tak soupeře do hry. Nicméně opak byl pravdou a v podstatě jsme nuceni bránit a spoléhat se na brejkové situace, které se nám však vůbec nedaří dohrát. Definitivní štempl na naše vítězství přidává až ke konci Vláčil, který měl již jednoduchou práci po skvělém centru Pavelky. Dlužno dodat, že jsme spoustu šancí ustáli díky bravurně chytajícímu Psotkovi. Nicméně celý tým zaslouží pochvalu za nasazení s jakým jsme přestáli v podstatě 45 minut trvající tlak ve druhem poločase. Soupeř byl v sobotu tentokrát lepším týmem, ale my prokázali efektivitu v zakončení. ©VZ

Čechovice 1:2 (0:1) Slovan

Branky: Perutka, vlastní

Sestava: Psotka - Sika, Janalík, Zatloukal, Perutka - Vláčil, Masopust, Petřek - Charykov, Stach, Lošťák.
Střídající: Bitala, Londa, Pavelka, Spáčil, Zapletal.

První jarní mistrovské utkání, respektive dohrávku posledního podzimního kola jsme odehráli na umělé trávě v Prostějově a soupeřem nám byly houževnaté a bojovné Čechovice. Do utkání jsme šli s jasným cílem - držet míč na svých kopačkách a diktovat tempo hry. V prvním poločase se nám to bezesporu dařilo, byli jsme mnohem fotbalovějším i aktivnějším celkem. Díky tomu se nám podařilo vytvořit si několik brankových příležitostí, z nichž se však ujala pouze ta Perutkova. Ten po dokonale načasované přihrávce od Masopusta se tváři v tvář brankáři Čechovic nemýlil. Soupeř, který vsadil především na pevnou defenzivu a kontry po dlouhých balonech si žádnou vážnější šanci nevypracoval, zejména díky spolehlivé obraně. Poločas tedy skončil nejtěsnějším možným rozdílem v náš prospěch.
Bohužel, ve druhém poločase jsme na kvalitní první dějství nenavázali. Hra se tedy vyrovnala, ale šancí na vstřelení gólu se ani jednomu z týmů nedostávalo. Druhý gól jsme přidali díky Sikovi, který rychle rozehrál rohový kop do nezformované obrany a o zbytek “práce” se postarali bránicí hráči, kteří si srazili míč za záda vlastního brankáře. Když už se po gólu na 2:0 zdálo, že utkání budeme kontrolovat s dohrajeme jej v klidu, tak přišel kontaktní gól. Po nedůrazu při odraženém míči jsme faulovali na hraně pokutového území. Následný přímý kop byl zahrán brilantně, avšak kousek mu chyběl, tak orazitkoval tyč, od které se však míč odrazil k nepokrytému hráči domácích, který měl již jednoduchou práci…
Zbývající minuty jsme tak čelili tlaku, který jsme však ustáli a výsledek 2:1 uhájili.
Čechovice rozhodně nejsou soupeřem, který by bez boje rozdával body, i proto jsem rád, že jsme tento zápas zvládli. Také jsem spokojen s tím jak jsme si poradili s první poločasem, kdy jsme dominovali s míčem na kopačkách, bohužel jsme však z toho nevytěžili více než jednu branku. Také jsme skvěle zvládli závěrečný nápor domácích, který byl plný soubojů, což nikdy není nic jednoduchého, za to si tedy chlapci zaslouží pochvalu. Bohužel druhý poločas nebyl z naší strany tak kvalitní a světlých momentů tam bylo jako šafránu. ©VZ

Hodnocení podzimní část sezóny.
Jednoznačným pozitivem je snaha všech hráčů, ať už ve větší či omezené míře, hrát aktivní fotbal s minimem nakopávaných míčů. V tomto jsme na dobré cestě. Další z kladných faktorů je morální stránka, která už byla několikrát zmiňovaná v pozápasových hodnoceních. Relativně pozitivní, ač ne nutně klíčovou věcí, je umístění v tabulce, respektive výsledky. Se zápasem k dobru do jarní části jsme stále ve hře o solidní umístění. Výsledky nejsou nutně důležitý ukazatel, nicméně do jisté míry odráží herní stránku.
Celkově jsem optimistou do jarní části, jelikož nemám pochyb o tom, že přes zimní pauzu zapracujeme na nedostatcích a ještě více zapracujeme na pozitivech. Teď však dotrénujeme a bude následovat zasloužená a tolik potřebná pauza.

Branka: Pavelka
Sestava: Psotka - Sika, Janalík, Kovalský, Perutka - Masopust, Zatloukal, Vláčil - Lošťák, Šindelka, Zapletal.
Střídající: Bitala, Spáčil, Pavelka, Londa

V klasickém nedělním dopoledni jsme hostili výběr ze Šternberka. Rozhodně nás nečekalo nic jednoduchého o čemž jsme se přesvědčili záhy po vstupu do utkání. V podstatě po celý první poločas jsme byli pod neustálým tlakem hostí, kteří byli rychlejší, přesnější v kombinaci a mnohem aktivnější ve všech herních aspektech. My se tomu nedokázali přizpůsobit. Za to jsme byli potrestáni dvěma góly, ovšem to bylo ještě milosrdné, jelikož další šance buď vychytal Psotka, nebo je soupeř neproměnil.
Do druhého poločasu jsme šli s dvougólovým mankem, ovšem s odhodláním tento výsledek změnit. Nakročili jsme k tomu velice dobře, jelikož se brzy po začátku druhého dějství prosadil Pavelka. Bohužel toto byl náš první a poslední gól v utkání. Po nadějném vstupu nás však soupeř brzy zchladil, když nám opět odskočil na rozdíl dvou branek. Ve zbytku druhého poločasu byla hra vyrovnaná, k čemuž jsme přispěli především zlepšeným výkonem. Nicméně my své šance na zdramatizování utkání neproměnil, a tak si Šternberk odvezl zasloužený plný počet bodů. ©VZ

22.10.2023

Slavonín 2:3p (2:0) SLOVAN

Branky: Charykov, Perutka

Sestava: Psotka - Sika, Janalík, Kovalský, Perutka - Masopust, Zatloukal, Charykov - Vláčil, Šindelka, Lošťák.
Střídající: Spáčil, Pohorelský, Zapletal, Bitala, Londa, Pavelka.

V městském derby jsme se v sychravém dopoledni představili na půdě Slavonína. Do utkání jsme šli s vědomím, že se utkáme se soupeřem kvalitně technicky vybaveným a aktivním ve hře dopředu. Tato skutečnost se projevovala hned od začátku utkání, kdy nám soupeř nedaroval ani metr prostoru a dostával nás pod tlak už na našem vápně. My byli často vlivem napadání zbrklí a netrpěliví v rozehrávce a soupeři jsme tak mnohokrát darovali jednoduše míč. Naopak na útočné polovině jsme nepraktikovali napadání v takové intenzitě jako domácí, což vyústilo v časté jednoduché vyjetí hráčů Slavonína. V prvním poločase jsme zkrátka tahali za kratší konec, ovšem nedovolili jsme soupeři vypracovat si žádnou gólovou šanci, s výjimkou zbytečně darovaného pokutového kopu, který soupeř proměnil. A také naprosto zoufale odbráněné standardní situace, kdy dva domácí hráči byli neobsazeni na zadní tyči a jeden z nich jednoduše dopravil míč do sítě. My si žádnou gólovou šanci nepřipravili a téměř jsme ani nevystřelil na bránu, takže soupeř po poločase zaslouženě vedl 2:0. Jak praví klasik, nejhorší možné poločasové vedení.
Do druhého poločasu jsme šli po důrazné promluvě v kabině v bojové náladě odhodláni zvrátit průběh zápasu. Hra se mírně zvedla a my začali být mírně lepším týmem, jelikož jsme byli trpělivější a sebevědomější ve výstavbě. Nicméně stále jsme si nebyli schopni vypracovat gólovou šanci, ze které bychom mohli ohrozit sebevědomého gólmana domácích. Ovšem v průběhu druhého dějství jsme stále zvyšovali tlak a byli jsme za to odměněni brankou. A ne jen tak leda jakou. Charykov se cca z 25 metrů opřel do míče a nádhernou střelou snížil na 2:1. To nám v žádném případě nestačilo a my si tak šli za vyrovnáním. Srovnání skóre nám bylo dopřáno zásluhou Perutky, který skóroval poté co domácímu strážci branky vypadl míč po centru Vláčila přímo Perutkovi na nohu. Do konce utkání se již nic zásadního nestalo a my tak šli do loterie se jménem pokutové kopy. V nich jsme byli nakonec týmem šťastnějším a bereme bod navíc.
Zápas, ve kterém jsme byli zejména v prvním poločase horším týmem, ale náš výkon se postupně zlepšoval a nakonec jsme dokázali srovnat krok i skóre. Asi zasloužená remíza, i když výkon se musí rozhodně zlepšit, chceme-li pomýšlet na bodový zisk s Novými Sady. Nicméně jako velmi pozitivní skutečnost vnímám, že i za stavu 2:0 jsme to nevzdali a chtěli srovnat skóre. ©VZ

Foto od Jana Leitgeba

15.10.2023

SLOVAN 4:2 (2:0) FK Kozlovice

Branky: 2x Masopust, Pohorelský, vlastní (s velkým přispěním Pohorelského)

Sestava: Psotka - Sika, Masopust, Janalík, Perutka - Zatloukal, Vláčil, Londa - Charykov, Pohorelský, Lošťák.
Střídající: Bitala, Zoubek, Šindelka, Pavelka, Spáčil, Zapletal.

Po týdenní odmlce jsme hráli opět doma a soupeřem nám byly naše neoblíbené Kozlovice, se kterými jsme v minulém ročníku dvakrát prohráli, takže o motivaci jsme měli postaráno. Ovšem do utkání nevstupujeme vůbec kvalitně a zaostáváme především ve středu hřiště, kdy jsme byli všude pozdě a nestíhali jsme rychlou kombinaci hostujících. Soupeř však z této převahy branku nevytěžil. A to především díky skvělému Psotkovi, který nás opět podržel. Na vývoj situace jsme reagovali určitými změnami. A obraz hry se změnil a do konce poločasu jsme byli lepším týmem. Ovšem na góly jsme čekali až do poslední pětiminutovky prvního poločasu. Nejprve Pohorelský po individuální akci zakončil a střela byla sražena hráčem hostí do sítě a o pár minut později Masopust zvýšil vedení na dvě branky po střele z hranice vápna.
Do druhého dějství jsme šli tedy s dvoubrankovým náskokem a s apelem, abychom do něj kvalitně vstoupili, protože vedení v poločase o dvě branky je záludné... Což se narozdíl od utkání v Haňovicích vůbec nepovedlo a sami sebe jsme dostávali pod tlak. Trest přišel v podobě penalty, když jsme zbytečně neodehráli míč z vápna a poté taktéž zbytečně faulovali. Střelec penaltu proměnil s ledovým klidem. Naštěstí nás gól nepoložil a soupeři jsme dvěma slepenými góly v 59' a 60' minutě odskočili na rozdíl třech branek zásluhou Pohorelského a Masopusta. Poté jsme již hru kontrolovali, avšak i přesto jsme inkasovali podruhé. Nicméně žádné další drama jsme nepřipustili a připisujeme si tak zasloužené vítězství a naladili jsme se na derby ve Slavoníně, které nás čeká příští nedeli. I když umíme zahrát lepší fotbal, tak jsme se střetli s technicky dobře vybaveným celkem, který narozdíl od minulých střetnutí chtěl hrát fotbal, za což jsem jedině rád. ©VZ

8.10.2023

SK Haňovice 1:5 (0:2) SLOVAN

Branky: 2x Masopust, Vláčil, Pohorelský, Zatloukal
Sestava: Psotka - Sika, Janalík, Kovalský, Perutka - Zatloukal, Masopust, Charykov - Vláčil, Šindelka, Lošťák.
Střídající: Pohorelský, Zapletal, Bitala, Londa, Zoubek, Pavelka

V neděli po poledni jsme zajížděli do Haňovic. Ačkoliv jsou domácí poslední celek tabulky tak my věděli, že nás rozhodně nečeká jednoduché utkání, jelikož domácí budou chtít se o vítězství porvat jakýmkoli způsobem. O této skutečnosti jsme se přesvědčili především v prvním poločase, kdy soupeř hrozil především po protiútocích a po našich nedůslednostech v obraně. Avšak více gólových šancí jsme si vytvořili jednoznačně my. Na první gól se čekalo 33 minut, když Vláčil kuriózně vstřelil gól přímo od rohového praporku. Do pauzy skorujeme ještě jednou a to zásluhou Zatloukala. Nutno dodat, že náš výkon v první půli nebyl ideální a to bylo i předmětem hovoru v kabině v poločasové pauze.
Důsledný apel byl především na to, abychom vstoupili dobře do druhého dějství a abychom brzy skórovali, jelikož jsme nechtěli riskovat, že by nás mohl navštívit Pepa Csaplár. Tento cíl byl splněn, jelikož pokutovým kopem zvýšil na 3:0 Masopust. Poté o pár minut později přidali gól ještě Pohorelský a znovu Masopust. A tak jsme utkání mohli dohrávat s klidem a prostřídat. Bohužel po mnoha střídáních náš výkon šel rapidně dolů a my dovolili soupeřovi alespoň symbolickou branku z penalty. Do konce utkání již gól nepadl a my tak rozhodně zaslouženě odvážíme plný bodový zisk.
Po celé utkání jsme byli lepším a rozhodně fotbalovějším celkem. Nicméně se i v tomto utkání vyskytlo množství chyb, na jejichž odstranění musíme zapracovat. Zejména proměňování šancí bylo dnes na tristní úrovni, jelikož jsme mohli skórovat ještě dvakrát tolik. Také naprostá ztráta koncentrace po gólu na 5:0. Bohužel od střídajících hráčů bych si představoval větší vliv na utkání, jelikož na hřiště přišli čerství. ©VZ

1.10.2023

SLOVAN 2:1 (0:1) Jeseník

Branky: Šindelka, Lošťák
Sestava: Psotka - Sika, Janalík, Kovalský, Perutka - Zatloukal, Masopust, Bitala - Pavelka, Lošťák, Vláčil.
Střídající: Šindelka, Zoubek, Zapletal, Spáčil.

Po prohře z minulého týdne v Zábřehu jsme si chtěli napravit renomé s kvalitním soupeřem z Jeseníku. Po dvou prohrách z minulého ročníku, které nám náš dnešní soupeř uštědřil, jsme věděli, že nás čeká organizovaný a velice kvalitní soupeř.
Do utkání jsme vstoupili velice aktivně a dostávali hosty pod tlak, avšak nepodařil se nám z něj vytěžit gól. Soupeř se z tlaku vymanil a tlačil se do slibných brankových příležitostí, které ovšem vyřešil bravurně Psotka. Nicméně i přesto jsme inkasovali, když soupeř skóroval ze smolné rozehrávky našeho brankáře. Nás však obdržený gól nerozhodil a dál jsme praktikovali kombinační hru, která ač líbivá, tak neefektivní z hlediska střeleckých příležitostí. Do poločasové pauzy jsme tedy šli s jednogólovým mankem.
Apel do druhého poločasu byl jasný, nepolevovat v našem snažení a snažit se o vstřelení gólů. Do druhého poločasu jsme vstoupili také aktivně, ale paradoxně to mohl být soupeř, kterému jsme nabídli gólovou šanci po chybě v rozehrávce, hostující útočník však netrefil tváří v tvář Psotkovi prostor mezi třemi tyčemi. Kýžený vyrovnávací gól vstřelil Šindelka po sérii odrazů v soupeřově šestnáctce po našem rohovém kopu. A když po třech minutách po srovnání využil zmatků v obraně Lošťák nádhernou střelou, tak byl obrat dokonán. Posledních dvacet minut jsme zvládli s přehledem, a i když jsme neproměnili šance, které by zápas definitivně rozhodly, tak si připisujeme další 3 body do tabulky.
Remízový zápas jsme strhli na svou stranu zejména díky větší vůli zvítězit, ale také díky tomu, že jsme většinu utkání drželi míč na svých kopačkách a byli aktivnější ve hře dopředu.

Bohužel kaňkou na tomto utkání bylo zranění hráče hostí, kterému bych alespoň touto cestou popřál brzké uzdravení za celý Slovan. ©VZ

23.9.2023

Zábřeh 4:1 (2:0) SLOVAN

Branka: Lošťák

Sestava: Psotka - Sika, Janalík, Masopust, Perutka - Zatloukal, Vláčil, Londa - Pavelka, Šindelka, Charykov.
Střídající: Bitala, Zoubek, Zapletal, Lošťák.

Ve venkovním utkání v Zábřehu jsme chtěli navázat na gólové hody z minulého utkání proti Dubu nad Moravou. Narazili jsme však na soupeře zodpovědnějšího co se hry dozadu týče, tak i organizovanějšího, čemuž odpovídal i průběh utkání. Bohužel jsme inkasovali první gól již ve čtvrté minutě po zbytečné chybě v rozehrávce. Poté jsme se marně snažili vytrvalou kombinací najít skulinu v domácí obraně, avšak tu se nám najít nepodařilo. Do konce poločasu jsme bohužel inkasovali znovu a znovu velice lacině.
V poločasové pauze padl apel na větší intenzitu pohybu bez míče a trpělivost při kombinaci. Kdybychom zlepšili tyto dvě věci a vyvarovali bychom se chyb, tak by Csaplárovka mohla vyjít. Bohužel naše naděje vzali za své již po 5 minutách hry druhého poločasu, kdy jsme dvakrát inkasovali. Skóre tedy bylo 4:0 v náš neprospěch a zápas byl rozhodnut. My už zvládli jen snížit skóre zásluhou Lošťáka, který si příkladným napadáním míč vybojoval a také příkladně zakončil. Budiž tento gól návod i pro ostatní, jak dosáhnout skórování.
Bohužel, Zábřeh nás vyškolil svou disciplinovaností a také silovou i věkovou převahou. Nicméně, pokud budeme při hře na míči předvádět takový pohyb jak v tomto utkání, tak budeme mít problém s jakýmkoli soupeřem. V této činnosti se musíme rapidně zlepšit, chceme-li pomýšlet na dobrý výsledek za týden proti již tradičně silnému Jeseníku. ©VZ

17.9.2023

SLOVAN 8:2 (4:1) Dub nad Moravou

Branky: Šindelka 3x, Charykov 2x, Perutka, Spáčil, Zapletal

Sestava: Psotka - Sika, Janalík , Kovalský, Perutka - Masopust, Vláčil, Londa - Pavelka, Šindelka, Charykov
Střídající: Bitala, Spáčil, Zapletal, Zoubek.

V domácím utkání s Dubem nad Moravou jsme chtěli odčinit prohru z minulého týdne. Za tímto cílem jsme kráčeli skálopevným krokem již od úvodního hvizdu. Dobrý vstup do utkání jsme potvrdili i brankou již v 9. minutě, kdy se po rychle rozehraném rohu prosadil Perutka. V utkání jsme dominovali a další tři góly do poločasu byly potvrzením našeho kvalitního výkonu. Jedinou kaňkou na první půli byl inkasovaný gól, když soupeř potrestal chybu v naší rozehrávce.
Druhý poločas byl, dá se říci, totožný. I přes vedení o tři branky jsme nepolevili a pokračovali jsme v dobrém výkonu. Odměnou nám byly další čtyři vstřelené góly. Za zmínku stojí Šindelkův hattrick, který mu budiž motivací do dalších zápasů. Bohužel, stejně jako v prvním poločase jsme inkasovali zbytečný gól.
Pochvala náleží chlapcům především za aktivitu, která výrazně převyšovala tu soupeřovu. I přes obdržené dva góly je nutno pochválit  i defenzivní činnost, jelikož jsme soupeři nedovolili vytvořit si žádnou gólovou šanci. ©VZ

10.9.2023

Horka nad Moravou : Slovan 4:1 (1:1)

Sestava: Psotka;Kovalský, Masopust, Janalík, Perutka; Spáčil, Vláčil, Zapletal; Sika, Šindelka, Lošťák

Střídali: Zatloukal, Pavelka, Bitala

V poledne jsem zajížděli na nedalekou půdu do Horky. Při předzápasové rozcvičce se bohužel zraní hned 2 hráči základní 11, kdy Pohorelský musí bohužel do nemocnice rovnat vykloubený malíček. Do zápasu nastupujeme v oslabené sestavě. Začátek zápasu se nám docela daří. Soupeř má z nás respekt a při snaze jejich stopera odkopnout míč co nejdál nastřelí pouze Šindelku. Míč se odráží přímo na nohu Lošťáka, který se nemýlí. V 11’ tedy vedeme 1:0. Po góle jsme ještě chvíli lepší tým na hřišti. To bohužel upadá a ve 23’ minutě po prohraném souboji uprostřed hřiště a rychlé nahrávce dopředu dostáváme gól na 1:1. Zbytek první půle se hra přenáší ze strany na stranu. Za zmínku stojí střela Masopusta, která končí na břevně a následné dva dobře kopnuté rohy, které nejsme schopni proměnit v gól. Druhý poločas se snažíme navázat na konec prvního ale bohužel jsme hlavami zůstali v šatně. V 51’ dostáváme gól na 2:1 při špatném odstoupení. Snažíme se to nějakým způsobem zlomit ale bohužel marně. Naivita v soubojích nás bohužel potápí. Pak přichází chyba v rozehrávce a tu soupeř trestá třetím gólem. Naše síly dochází a zranění přibývají. Přichází krutý test v podobě 4 gólů. V druhé půlce jsme měli jedno větší ohrožení soupeřovi brány v podobě střely Vlačila. I ta končí na břevně, kdy gólman se jen otočil. Pozitivní věci na dnešním zápase určitě jsou a ty musíme ještě zlepšit a stavět na nich. Negativní je určitě chování v předfinální fázi a chování v soubojích kde prostě nejsme. ©JH

6.9.2023

Mohelnice 0:1 (0:1) SLOVAN

Branka: Charykov
Sestava: Psotka - Kovalský, Masopust, Janalík, Perutka - Zatloukal, Vláčil, Londa - Sika, Charykov, Zapletal.
Střídající: Spáčil, Šindelka, Pohorelský, Bitala, Pavelka.

Ve středeční odpoledne jsme zajížděli do Mohelnice s jednoznačným cílem, tedy zlepšit výkon z neděle a vstřelit branky. Což se povedlo jen zčásti. V utkání jsme dominovali po téměř celý hráči čas, a soupeře nepustili do žádné gólové šance, což je věc výrazně pozitivní. Bohužel i přes kvalitní výkon na míči jsme nebyli schopni vstřelit více než jeden gól. Ten jsme vstřelili po přízemním centru Vláčila, který našel Charykova a ten vstřelil již v prvním poločase branku, která se v konečném zúčtování projevila jako  vítězná. I přes vítězství se však musíme zlepšit v předfinální a finální fázi, jelikož tam nás tlačí bota. Naopak jsem rád, že na opačném konci hřiště, tedy v defenzivě jsme až na pár maličkostí nespáchali žádné výraznější chyby a konečně jsme získali (zaslouženě) čisté konto. ©VZ

3.9.2023

SLOVAN 0:2 (0:1) SK Chválkovice.

Sestava: Psotka - Sika, Janalík, Zatloukal, Perutka - Pavelka, Vláčil, Charykov, Kovalský - Lošťák, Pohorelský.
Střídající: Spáčil, Londa, Zapletal P., Zapletal K., Šindelka, Bitala.

V prvním městském derby v sezoně jsme hostili nedaleké Chválkovice. Do utkání jsme šli s cílem zlepšit dosavadní výkony, zvýšit pohybovou aktivitu a také zvládnout zápas výsledkově. Bohužel náš dobrý vstup do utkání zastínil špatně pokrytý hráč hostí po rohovém kopu, který otevřel skóre. Po tomto gólu byli na koni hosté, kteří diktovali tempo hry, jelikož se nám nedařilo ovládnout především střed hřiště. Do konce poločasu však již žádný gól nepadl a my tak šli do kabin s jednogólovým mankem.
Do druhého poločasu jsme udělali pár změn s cílem posílit naší pozici ve středu hřiště. To se nám zčásti povedlo a my se tak dostávali do mezihry z čehož pramenily i vytvořené příležitosti, které jsme však neproměnili. Hosté naopak naší chybu v obraně potrestali a odskočili nám o dva góly. Závěr zápase jsme ovládli, avšak ze žádných slibných příležitostí se nám skórovat nepodařilo. ©VZ

27.8.2023

Chropyně 3:4 (1:0) SLOVAN

Branky: Perutka 57', Vláčil 70', Pohorelský (p) 81', 90+1.
Sestava: Psotka - Sika, Janalík, Kovalský, Perutka - Zatloukal, Vláčil, Charykov - Pavelka, Šindelka, Lošťák.
Střídající: Londa, Pohorelský, Spáčil, Zoubek.

První venkovní utkání sezony jsme odehráli na hřišti Chropyně. Do utkání jsme vstoupili velice bídně, když již na počátku utkání jsme mohli prohrávat, avšak Psotka byl proti skvělými zákroky. Bohužel tohoto varování jsme nedbali a první poločas jsme podali snad nejhorší výkon od počátku minulého ročníku soutěže. Byli jsme bez pohybu a nabídky, přišlo mi, že jsme zápas jeli pouze nějak odehrát a doufat, že se soupeř porazí sám. Zasloužený trest přišel deset minut před koncem první půle, když se domácí prosadili po centru.
Druhý poločas jsme chtěli začít od podlahy a radikálně změnit přístup, což se zčásti povedlo. Sice nám opět nevyšel vstup, kdy hned po pěti minutách druhého dějství jsme inkasovali gól na 2:0 po precizně provedeném brejku. Od tohoto bodu jsme se odrazili a díky šťastnému rohu Perutky a Vláčilově nádherné střele z přímého kopu jsme srovnali skóre. Ovšem hned vzápětí jsme opět inkasovali po rychlém kontru. Slovan se ale nikdy nevzdává a my i přesto bojovali až do konce, což nám přineslo kýžené tři body. Nejprve si Pohorelský otevřel gólový účet brankou z penalty a poté v nastaveném čase utkání definitivně otočil v náš prospěch. Herní výkon nebyl vůbec ideální, ale zlepšený pohyb i touha po tom utkání zvládnout šla ve druhém poločase rapidně vzhůru, což nakonec zabezpečilo další tři body do tabulky. ©VZ

20.8.2023

SLOVAN 3:1 (1:1) SK Hranice "B"

Branky: Masopust (p) 22', Lošťák 71', Londa 90'
Sestava: Psotka - Sika, Zatloukal, Kovalský, Perutka - Masopust, Bitala, Vláčil - Pavelka, Šindelka, Lošťák
Střídající: Zoubek, Zapletal, Spáčil, Londa

Po dlouhé letní pauze jsme se konečně dočkali prvního mistrovského utkani. Do sezóny jsme vstoupili domácím utkání s rezervou divizních Hranic. Nutno říct, že jsme se utkali s velice fotbalově kvalitním celkem, který chtěl být aktivní v napadání po celé ploše hřiště a tím nám naši hru, kterou jsme chtěli hrát velice znepříjemňoval.
Do vedení jsme se dostali po zkušeně proměněné penaltě Masopusta, který nedal gólmanovi ani šanci. Ovšem do pěti minut bylo srovnáno, když jsme nechali z dálky vystřelit hostujícího útočníka, jenž vymetl pavučinky že šibenice naší brány. Poločas tedy skončil za stavu 1:1.
Druhy poločas jsme i vlivem počasí tahali za kratší konec a soupeř měl více ze hry a my se museli čím dál častěji uchylovat k delším míčům, což ovšem činilo soupeři problémy. Gól, který se v konečném zúčtování ukázal jako vítězný vstřelil nádhernou střelou ze zhruba dvou desítek metrů od brány Lošťák. Ten tentokrát vymetl pavučiny v druhé šibenici. Když jsme přestáli i několik závarů v našem vápně i gólovou šanci soupeře, tak vítězství pojistil Londa a my se tak mohli radovat z vítězství a prvních třech bodů do tabulky. ©VZ