Lion sport 1.B.třída skupina B - 2022/2023

Trenér

  • Zdenek Kovářík
    tel.: 720 053 229
    Zdenek_Kovarik@seznam.cz

Vedoucí mužstva

  • Radek Domanský
  • tel.: 604 513 841
  • domik.com@seznam.cz

25.9.2022

Slovan - Smržice 6:0 (4:0)

Sestava: Sedlář; Španner, Švancara, Vyroubal (k), Zdráhal; Pulkert, Kovář, Petrů, Máčala; Zachar, Kalvach
Střídání: Géc, Hrstka, Lutonský, Hanousek Jiří, Baláž, Spáčil, Perič
Branky: Kalvach 2, Zachar, Pulkert, Zdráhal, Lutonský

V nových dresech vstupujeme do utkání velmi aktivně, vytváříme si mnoho šancí, které nejdřív zahazujeme. Smůlu do poločasu aktivní hrou protrhneme a nasázíme soupeři čtyři góly. Po poločase tempo hry mírně opadlo, pouštíme do hry další  borce a utkání kontrolujeme do konečného výsledku 6:0. 
Nutno říci, že soupeř nám to svým přístupem a hrou dnes hodně ulechčil. Spokojenost panuje také s vytvářením gólových příležitostí ze kterých jsme skórovali. Byli jsme dnes variabilní a hrozili jsme ze stran i středu hřiště. ©ZK

HTML galerie Zonerama
HTML galerie 1

18.9.2022

Haňovice - Slovan 3:2 (2:0)

Sestava: Psotka; Španner, Švancara, Vyroubal (k), Zdráhal; Pulker, Baláž, Petrů, Máčala; Kalvach, Lutonský
Střídání: Žvátora, Perič, Hanousek Jan, Kovařík 
Branky: Perič, Španner

Dnešní základní sestavu poznamenala velká marodka, na druhou stranu dostali možnost se ukázat borci, kteří tolik šanci zatím neměli. 
Soupeř se od začátku spoléhá na dlouhé míče do stran, bohužel dva hraci dokážu eliminovat cely nás tým a ještě z toho hrozí. Po dvou nedůrazně dohraných akcích, které soupeř trestá jdeme do kabiny za stavu 2:0. Nutno podotknout, že dopředu jsme více než bezzubí. Druhy poločas prostřídáme a na hrot jde Perič, který hned dává gól. Následně je na hřišti pouze jedem tým a to Slovan. Dobře kombijujeme, zatlačíme soupeře a srovnáváme skóre krásnou střelou Špannera. První body nám ale opět utíkají, když zahrajeme jednoduchý míč na roh a následně nejsme schopni míč ani napotřetí “odmáznout” pryč. 
Zápas jsme si bohužel prohráli v první půli svým laxnim přístupem. ©ZK

 

HTML galerie Zonerama
HTML galerie 1

11.9.2022

Slovan - Doloplazy 0:1 (0:1)

Sestava: Sedlář; Španner, Vyroubal (k), Géc, Zdráhal; Čebiš, Kovář, Švajda, Máčala; Pulkert, Kalvach
Střídání: Psotka, Hůlek, Charykov, Spáčil, Perič, Baláž

Po opravdu špatných výkonech v posledních dvou kolech jsme protočili sestavu, do hry šli kluci, kteří nebyli 100% doléčeni s jasným cílem; konečně bodovat…
Od první minuty jsme aktivní, lepší na míči i kombinaci. Vytváří si řadu šancí, kterým ale chybí lepší zakončení. 
Bohužel nás stále sráží vlastní chyby, ta rozhodující přišla v 37 min., kdy dlouhý aut propadl až na zadní tyč a soupeř tuto první chybu se štěstím proměnil. 
V druhem poločase se následně ještě více zatáhl a hrozil z brejku, my naše šance neproměnili. Ke konci zápasu Jarda Sedlář vychytal dvě gólové šance soupeře.
Zlepšený týmový výkon budiž předzvěstí brzkého bodového zisku. ©ZK

Fotky od Jana Leitgeba

HTML galerie Zonerama
HTML galerie 1

4.9.2022

Sigma Hodolany - Slovan 5:2 (1:1)


Sestava: Sedlář; Žvátora, Vyroubal, Perič, Zdráhal; Pulkert, Baláž, Petrů, Máčala; Hůlek, Kalvach
Střídání: Psotka, Novak, Lutonský, Zatloukal, Charykov, Čebiš
Branky: Kalvach, Čebiš

Dlouho očekávané olomoucké derby nás nezastihlo v dobré formě. Příslib velké návštěvy utkání ze strany fanoušků nás hnal nelichotivou sérii zlomit.
Soupeř je od začátku zápasu dominantní na míči, z našeho pozdního dostupovani se dostává to nebezpečných zakončení, od brzké branky náš zachraňuje Sedlář. Následně nám vychází rychlý kontr a díky trefě Kalvacha se ujímáme vedení - poprvé v teto sezóně. Zanedlouho má Kalvach druhou gólovou šanci, kterou neproměňujeme. 
Soupeř dal hraje více s míčem, vypracovaná si radu šanci, z nichž jednu proměňuje a srovnává na polčasových 1:1.
Druhy poločas se nese v podobném duchu, soupeř tvoří hru. V 60´ dostáváme gól podle hráčů z neodmávaném offsidu, hned na to trestá soupeř naši chybu v rozehravce a je bohužel po zápase.
Konečný výsledek 5:2 je bohužel odrazem naší současné situace. ©ZK

Fotky od Jana Leitgeba

HTML galerie Zonerama
HTML galerie 1

28.8.2022

Slovan - Haná Prostějov 1:3 (0:2)


Sestava: Psotka; Žvátora, Švancara, Géc, Zdráhal; Máčala, Baláž, Vyroubal (K), Novák; Pulkert, Hůlek
Střídání: Sedlář, Charykov, Lutonský, Kalvach, Zatloukal
Branka: Kalvach

Od začátku zápasu zjišťujeme,  že tvořit hru bude na nás a soupeř nám bude chodit do rychlých kontrů. První šanci si po jednoduché narážečce máme my, Máčala z pravé strany ale brankáře hostí neprostřelil.  Soupeř kontruje krásnou střelou z dobrých 30m do břevna. To bylo pouze varování, tentýž útočník už ve 23’ dává gól na 0:1 a po faulu na něj se dvakrát opakuje pokutový kop, (první nás golman chytl) dle rozhodčího pro vyběhnutí do vápna a na třetí pokus soupeř zvyšuje na 0:2. 
Vstup do druhého poločasu se nám vydaril, střídající Kalvach snižuje ve 46’ na 1:2, zlepšenou hru a chuť něco s výsledkem udělat hatí brejk soupeře 2 na 4 naše obránce a gól na 1:3. V 58’ můžeme zapas ještě zdramatizovat, kapitán Vyroubal ale neproměňuje nařízený pokutový kop a trefuje jen tyč.
Těžko v takových zápasech můžeme vyhrát, když neproměníme tři tutové gólové šance a navrch penaltu, nekomunikujeme a pouze alibisticky spoléháme jeden na druhého. 
Takové zápasy musíme doma vyhrávat, dnes ale našemu mužstvu chyběl chtíč se o dobrý výsledek porvat. ©ZK

HTML galerie Zonerama
HTML galerie 1

21.8.2022

Mostkovice - Slovan 3:0 (1:0)

Sestava: Sedlář; Žvátora, Bořuta, Švancara, Novák; Pulkert, Zdráhal, Baláž, Vyroubal (K), Máčala; Hůlek
Střídající: Psotka, Svoboda, Perič, Kalvach, Charykov, Čebiš
V prvním poločase si oba týmy vypracují dvě gólové šance, my trefujeme gólmana a břevno, soupeř bohužel břevno a zařízení. 
Do druhého poločasu je na nás, abychom tvořili hru, což se nám nedaří a soupeř vyráží do rychlých kontrů, ze kterých inkasujeme další dva góly.
V zápase jsme měli příliš mnoho zrát míčů vlivem naši nepřesnosti či zbrklosti, nedokázali jsme vymyslet nic překvapujícího. ©ZK

HTML galerie Zonerama
HTML galerie 1

14.8.2022

Slovan - Kožušany (0:0) 0:3

Sestava: Sedlář; Žvátora, Vyroubal (k), Švancara, Novák;  Čebiš, Zdráhal, Pukert, Kovář, Charykov; Hůlek
Střídání: Svoboda, Zatloukal, Masopust

Dnešní sestava Slovanu zaznamela oproti minulému týdne hodně změn. V základní sestavě se opět objevují čtyři dorostenci a proti tak zkušenému týmu, jakým je tým z Kožušan, se dal čekat zajímavý fotbal…
V první půli je soupeř více na míči, my zodpovědně bráníme, tři šance Kozlů končí mimo ochranou síť. Velké množství rohů a dlouhých míčů se nám daří odvracet do bezpečí, i když má soupeř výškovou převahu. Do kabin jdeme bez gólů za stavu 0:0. 
Vstup do druhého poločasu se nám nepovedl, velmi brzy inkasujeme po rohu gól na 1:0. 
Náznaky našich šanci nevedou k výraznému ohrožení soupeřovi brány, po chybě v naši rozehrávce inkasujeme v 70 min druhý gól a je bohužel po zápase. Třetí gól v naši síti už je do rozhozené obrany. 
Výsledek možná až moc krutý, nám nezbývá než se kvalitně připravit na dalšího soupeře … a konečně urvat nějaký body ©ZK

HTML galerie Zonerama
HTML galerie 1

7.8.2022

Šternberk “B” - Slovan (1:1) 5:1

Sestava: Psotka; Žvátora, Perič, Švancara, Novák; Pulkert, Kovář, Zdráhal, Vyroubal (k), Máčala; Hůlek

Střídání: Kalvach, Charykov, Lutonský, Koudelka, Sedlář

Do utkání vstupujeme s velkým respektem, soupeř nás svým důrazem a dostupovaním od první minuty dostává pod tlak, z kterého rezultuje gól po centru z pravé strany uz ve 3.min. My se začneme osmělovat až po 15 min hry, postupem času přebíráme iniciativu, srovnáváme skóre zápasu,  bohužel dál neproměňujeme další tutovky, dvakrát nás trefujeme brankovou konstrukci.
Bohužel vstup do druhého poločasu opět nezvládáme, nejsme schopni kombinovat a udržet míč, soupeř nás dostává pod velký tlak. Bohužel z naši pasivity a nepřesnosti v rozehravce soupeř přechází do rychlých protiútoků, dva kontry během tří minut soupeř proměňuje a je po zápase. Následně už je obraz hry stále stejný,  my zapas dohráváme bez výrazného ohrožení brány a soupeř trestá další rychlé protiútoky do rozhozené obrany. 
Pozitivní věc je, že tři dorostenci v základní sestavě se vůbec neztratili a patřili k nejlepším hráčům v našich barvách. ©ZK

HTML galerie Zonerama
HTML galerie 1


27.6.2022

Slovan - Horka n. Moravou (0:1) 3:3

Sestava: 
Psotka Š.; Žvátora, Perič, Vyroubal, Koudelka (k); Čebiš, Zdráhal, Kovář, Lutonský, Kalvach, Hůlek
Střídání: Máčala, Charykov, Meisner

Do první přátelského utkání v nové sezóně nastupujeme  s velmi mladým týmem, kdy v základní sestavě nastupují hned 4 dorostenci a jeden je ještě připraven do hry naskočit ze střídačky. Nepodařil se nám vstup do utkání, soupeř má zkušenější hráče a ti přesnou kombinaci nedávají našim klukům moc prostor, také si špatně přebíráme hráče ve středu pole. Soupeř proměňuje svou první šanci a ujímá se vedení 1:0, které do poločasu udrží. 
Další gól obdržíme po chybě v rozehravce z hloubky našeho hřiště, odpovídáme po pěkném cetru Máčaly a zakončení Kováře. Bohužel opět nepohlídáme obranný roh a soupeř zcela osamocen znovu trestá naši chybu.
Poté už soupeři dochází síly, my se prosazujeme gólem Hůlka a v poslední minutě zúročujeme tlak v soupeřově pokutovém území a  sronáváme zásluhou Maisnera na konečných 3:3
Do budoucna se musíme poučit z chyb, po kterých inkasujeme, zapracovat na komunikaci na hřišti a zajišťování v osobních soubojích. Další šanci ukázat naše součastné rozpoložení budeme mít v sobotu ve Chvalkovich. ©ZK


Partneři klubu:

13.jpg  5.jpg9.jpg  4.jpg  8.jpg  16.jpg  18.jpg  17.jpg  14.jpg  15.jpg

6.jpg  1.jpg  2.jpg  10.jpg    7.jpg  12.jpg  11.jpg  3.jpg