1.B.třída skupina B ročník 2023/2024

Trenér

  • Zdenek Kovářík
  • tel.: 734 717 404 
    Zdenek_Kovarik@seznam.cz

Vedoucí mužstva

  • Radek Domanský
  • tel.: 604 513 841
  • domik.com@seznam.cz

24.9.2023

Slovan - Lužice 3:0 (1:0)

Branky: Zachar 2, Havelka

Zachar 18' video ZDE
Zachar 58' video ZDE
Havelka 70' video ZDE
Záznam celého utkání ZDE

Sestava: Sedlář; Pulkert, Spáčil, Géc, Švajda, Španner; Kovář, Petrů; Hanousek Jan, Zachar, Havelka
Střídání: Vyroubal, Psotka, Čebiš, Žvátora, Kalvach, Máčala, Perič

V dnešním utkání nás čekal další soupeř okupujici spodní patra tabulky, od kterého se ale dal čekat bojovný výkon, jenž ukázal už v Kožušanech či Doloplazech. 
Toto se potvrdilo a od začátku zápasu nám nenechá kousek prostoru zadarmo. Nám důrazné a včasné dostupování moc nevoní a nemůžeme se dostat do tempa. I přesto si vytvoříme pár šancí, z nich jednu do polčasu proměňuje kanonýr Zachar. 
Po změně stran poupravíme sestavu, snažíme se být dál aktivní a hlavně pohlídat soupeřovi standardní situace, ze kterých hrozil nejvíce.
Svou druhou trefou v utkání se v 58’ prosazuje Zachar, definitivní pečeť k výhře a třem bodům přidává v 70´ Mara Havelka. 
Dnešní zapas bolel, borci ale zápas odmakali a určitě jim pohled na tabulku pomůže k rychlejší regeneraci. ©ZK

16.9.2023

Olšany u Prostějova - Slovan 1:1(0:0)

Branka: Zachar - kdo jiný …

Branky ZDE

Celé utkání ZDE

Sestava: Rábel; Žvátora, Spáčil, Vyroubal, Novák, Španner; Petrů, Hrtska; Perič, Zachar, Pulkert
Střídání: Psotka, Čebiš, Máčala, Hanousek Jan, Havelka, Kovář

Domácí tým od úvodu utkání zaleze a bráni v bloku, my i přes převahu v držení míče si nejsme schopni vytvořit nějakou situaci, která by vedla k ohrožení brány soupeře. Postupem času se Olšany osmělují a do konce polčasu se hra vyrovná, nutno podotknout že hlavně díky naší pasivitě. V prvni půli se dostaneme pouze ke dvou střeleckým pokusům, které ale k velkému ohrožení brány nevede.
O přestávce provedeme dvě změny v sestavě, přeskupíme formaci, bohužel nekvalita pokračuje. Z rychle rozehraného protiútoku najde náš brankář rozbehnutého Zachara, po nedorozumění obrany s brankářem domácím dává gól do prázdné brány. Po hříchu se ještě více zatáhneme,  po chybě v naši rozehrávce a rychlému kontru soupeř srovnává skóre.
Domácí nám nastřelí tyč po rohovém kopu, “loženku” nepromění ani Mara Havelka, a tak si z Olšan odvážíme bod.
Jen čas ukáže, zda je to bod plusovy, nutno ale složit domácím poklonu, protože opravdu nehráli vůbec špatně.
My si musíme uvědomit, že zápasy se nebudou vyhrávat sami, hlavně pokud chceme pomyslet na příčky nejvyšší. ©ZK

10.9.2023

SLOVAN - Doloplazy 1:0 (0:0)

Branka: Vyroubal v 69' video ZDE

Záznam celého utkání ZDE

Sestava: Rábel; Žvátora, Spáčil, Géc, Novák, Máčala; Hrstka, Vyroubal, Kovář; Havelka, Zachar.
Střídání. Žvátora, Pulkert, Hanousek Jan, Čebiš, Perič

V nedělním utkání k nám zavítal dobře hrající soupeř z Doloplaz, který minule kolo zvládl otočit zapas v Chomutově a tak se dal očekávat těžký boj. 
Vstup do utkání se nám daří, jsme aktivní a vytváří si několik gólových šanci, které bohužel neproměňujeme. Kdyby po 30 min byl stav zápasu 3:0, nikdo by se nedivil. Soupeř se poté pomalu vrací do zápasu a koncem polcasu už je hra vyrovnaná. O přestávce pošleme do hry dva čerstvé hrace, větší tlak ale už nepřichází. Naše další tři tutové golové šance neproměníme, tým z Doloplaz nutno podotknout hrozí podobně, jednou nás zachrání tyč a podruhé brankář dobrým zákrokem. 
Branku vsítíme v 70’ po rozehranem rohu a dorážce kapitána Vyroubala - nutno podotknout, že je to první branka vstřelená po útočném rohu v sezóně.
Vedení donutí přidat hostujícím hráčům na obrátlách, což se daří a po zbytek zápasu nás dostanou pod tlak. My ale už důležité vítězství nepouštíme a připisujeme si další tři body do tabulky.
Pozn.:
Ve velkém vedru nás kvalitní soupeř připravil o mnoho sil, výhra se nerodila vůbec lehko, pokud ale chceme pomýšlet na příčky nejvyšší (a to chceme), tak i takové výhry k tomu patří. ©ZK

HTML galerie Zonerama
HTML galerie 1

3.9.2023

Haňovice - SLOVAN 1:2 (0:1)

Branky: Zachar 2

29' Zachar 0:1 video ZDE
66' Cinkr 1:1 video ZDE
89' Zachar 1:2 video ZDE

Sestava: Sedlář; Španner, Spáčil, Géc, Vyroubal (k), Máčala; Kovář, Švajda; Pulkert, Zachar, Havelka
Střídající: Novák, Zdráhal, Čebiš, Perič, Žvátora, Zatloukal, Hrstka

Do utkání na půdě Haňovic vstupujeme velmi dobře, jsme aktivní, dobře kombinujeme, jen předfinální fáze mírně vázne. I přesto si vytváříme šance, soupeř hrozí jen z rohů a dlouhých autům, což víme a snažíme se toho vyvarovat. Velmi dobrý výkon v prvním polčase korunujeme brankou Zachara na 0:1.
V druhém polčase naše aktivita opadá, soupeř po dvou našich chybách ucítí příležitost a zatlačí nás. Jeho snaha je korunována gólem po rozehraném rohovém kopu a nedůrazu ve vlastním vápně. Z tohoto šoku nám chvíli trvá, než se otřepeme, prostřídáme a snažíme se hrát dál. Soupeři několikrát ohrozíme svatyni z brejku, k finální steči dojde až minutu před koncem zápasu, kdy proměňuje šanci kdo jiný než Zachar. 
Za předvedený výkon, hlavně v prvním poločase, jsme si body zasloužili a musím chlapce pochválit, že i přes vyrovnávací branku domácích jsme chtěli urvat plný bodový zisk. ©ZK

27.8.2023

SLOVAN - Chomoutov 4:2 (1:1)

Branky: Zachar 2, Pulkert, Máčala

11' Zachar 1:0 video ZDE
45' Vybíral 1:1 video ZDE
57' Géc (vlastní) 1:2 video ZDE
76' Pulkert 2:2 video ZDE
79' Zachar 3:2 video ZDE
86' Máčala 4:2 video ZDE
Záznam celého utkání ZDE

Sestava: Rábel; Španner, Spáčil, Géc, Švajda, Máčala; Petrů, Kovář, Hrstka; Zachar, Vyroubal (K)
Střídání: Novák, Pulkert, Havelka, Kalvach, Žvátora, Perič, Čebiš

Další domácí zapas proti nám nastoupil celek z nedalekého Chomoutova, který loňskou sezónu hrával o soutěž výše.
Do zápasu vstupujete aktivně, získáváme územní převahu a držení míče. Vytváříme si dobrým pohybem několik šancí, v 11’ posílá Slovan Zachar z brejku do vedení, další velkou šanci mu po překonání bránkáře vykovává vracející se bek z brankové čáry. Poté těmto hry z naši strany opadá, do hry se vkrádá více nepřesností. Nasi pasivitu trestá soupeř gólem do šatny ve 44min po dlouhém autovém vhazování a hlavičce k tyči domácího brankáře.
Po polčase soupeře zatlačíme, bohužel místo vstřeleného gólu jeden obdržíme a to z přímého volného kopu a nedorozumění obrany a brankářem si dává vlastní gól Géc. My reagujeme střídáním a změnou systému hry, územní převahu využíváme v 76’, kdy se prosazuje Pulkert a o tři minuty později výsledek otáčí Zachar. V 86’ přidává branku Máčala na 4:2 a o výsledku je rozhodnuto. 
Chlapcům patří velký dík za předvedeno hru, nasazení a hlavně vůli se zápasem něco i za nepříznivého stavu něco udělat. ©ZK

HTML galerie Zonerama
HTML galerie 1

19.8.2023

Moravský Beroun - SLOVAN 3:0 (1:0)

Sestava: Psotka; Žvátora, Spáčil, Petrů (k), Novák; Čebiš, Zatloukal, Zdráhal, Pulkert, Máčala; Zachar
Střídání: Kalvach, Švancara, Kovařík

Po povedeném vstupu do sezony nás čekal soupeř z Moravského Berouna. Ten v minulém kole propadl a jistě chteli složit před domácími fandy reparát.  My cestujeme na zapas ve velmi okleštěné sestavě, oproti prvnímu kolu jsme museli z různým důvodů udělat šest změn v základní sestavě.
Do zápasu vstupujete s velkým respektem, nedaří se nám kombinace a mnohdy se na hřišti hledáme, jako bychom se viděli poprvé.
Soupeř zahrozil několikrát z rychlých protiútoků, kdy jednou dokonce mastrelil brankovou kontrukci. My máme z brejků par náznaků, které šle k většímu ohrožení brány domácích nevede. Ve 44’ dostáváme po rychlém náběhu gól, na který můžeme okamžitě odpovědět, protože po faulu domácího brankáře na Máčalu se piska penalta. Tu po neproměnil kapitán Petrů. 
Do druhého poločasu se snažíme zlepšit hru s míčem, to se nám ale moc nedaří, chceme dat srovnávací gól, naopak naši snahu soupeř zmrazí dvěma rychlými góly během dvou minut a je po zápase. Následné snahy o další změnu skóre k brance nevedou, proto si z Berouna odvážíme až krutý výsledek 3:0. 
Pokud chceme pomýšlet na kvalitní výsledky, je potřeba mít stabilní kádr v každém zápase. ©ZK

HTML galerie Zonerama
HTML galerie 1

13.8.2023

Slovan - Kožušany 3:0 (1:0)

Branky: Zachar 2, Máčala

Slavnostní výkop Petr JOHN Uličný video ZDE
27' Zachar 1:0 video ZDE
57' Máčala 2:0 video ZDE
93' Zachar 3:0 video ZDE
Záznam celého utkání ZDE

Sestava: Sedlář; Španner, Spáčil, Géc, Zdráhal, Máčala; Vyroubal (k), Hanousek Jan, Pulkert; Zachar, Kalvach
Střídání: Psotka, Novák, Kovář, Masopust, Čebiš, Zatloukal, Havelka

V prvním utkání nové sezóny 23/34 nás nečekal nikdo jiný než vítěz loňského ročníku, celek z Kožušan. 
Od první minuty se prezentujeme aktivní hrou, dobrým braněním a rychlým přechodem do protiútoků. Soupeř vstup do utkání nezachyti, předvádí několik faulů a to hlavně z důvodu jejich přízemního přístupovaní. Dvě naše menší chyby v rozehravce soupeř nepotrestá, hrozí ze standardních situaci, ale naši hráči vše odbrání.
Z rychlého kontru Zachar střelou na přední tyč otevírá skóre a soupeř to zaskočí. Sazka na brejky se nám v zápase malém oplatía do polcasu i podruhé, ale Kalvach se svou šancí naložil bídně. 
Po poločase pokračujeme aktivní hrou, v 57’ si z levé strany navede míč na střed hřiště Máčala a pěknou střelou zvyšuje na 2:0. Poté se zatahneme, důsledně bráníme, soupeř získává převahu na míči, ale k velkému ohrožení naší brány to nevede. Do otevřené obrany hostí podnikáme rychlé kontry, v 90’ Havelka povodí obránce soupeře a odraženy míč uklízí do brány Zachar a zvyšuje na konečné skóre 3:0.
Chlapci dnes předvedli ukázkový týmový výkon, který korunovali pěknými trefami. Výsledek jsme si dnes jednoznačně zasloužili a předvedená aktivní hra je jen třešničkou na dortu. ©ZK

HTML galerie Zonerama
HTML galerie 1

parneri_2023.jpg