28.4.2024

Doloplazy vs Černovír 3:1 (1:1)

Góly: Zachar 4´

Sestava: Rábel, Masopust, Vyroubal (Švajda 46´, Spáčil 53´), Géc, Žvátora (Charykov 72´) – Zdráhal (Novák 46´), Kovář – Hrstka, Zachar, Kalvach, Pulkert

Vstup do zápasu byl výborný. Od čtvrté minuty jsme vedli. Zachar dobře využil propadeného míče za soupeřovi stopery a lobem nás poslal do vedení. Do 30. minuty jsme hráli slušně měli jsme minimálně jednu další tutovku, která kdyby byla proměněná, tak zvýšila naše vedení a možná dal větší sebevědomí. Poté nám ovšem lehce došli síly, což omezilo naše napadání. Soupeř měl více místa a chvíli před poločasem vyrovnal. Okolo 40. minuty se zranili jak Vyroubal, tak Zdráhal. O poločase jsme tedy vyčerpali dva čerstvé hráče směrem do defenzívy a aby toho nebylo málo Švajda, který nastoupil o poločase místo Vyroubala se v 53. minutě také zranil. Už nám zbývalo jen jedno střídání a po té co soupeř vstřelil na 2:1, jsme už neměli síly na obrat. Na 3:1 gól padl z pěkně proměněného přímého kopu. Byl to zápas na menším hřišti s fyzicky silným, ale zároveň fotbalovým soupeřem. Objektivně můžeme říci, že jsme měli smůlu na zranění, ale zároveň to nebyl výkon, který by odpovídal naším ambicím. Podobně jako minulý týden tam byly slibné momenty, ale celkový projev je daleko od optima. Budeme dělat vše pro to, aby se obraz hry co nejdříve zlepšil a s ním i stabilnější zisk bodů. © TP

21.4.2024

Slovan vs Haňovice 3:0 (2:0)

Góly:

Zachar 15´ ... video ZDE
Havelka 45´ ... video ZDE
Kalvach 74´ ... video ZDE

Sestava: Rábel – Žvátora, Vyroubal, Géc, Masoupust (Spáčil 80´) – Máčala (Novák 20´), Švajda, Zdráhal, Pulkert (Urban 80´) – Havelka (Hrstka 80´), Zachar (Kalvach 62´)

První poločas by se dal rozdělit na tři části. Od 1. do 15. minuty to bylo takové oťukávací období. Nám chvíli trvalo zažít si menší změny v taktickém pojetí, ale přesto jsme měli pár slibných šancí. Druhá pasáž odstartovaná gólem Zachara byla naše nejlepší. Dokázali jsme překonávat soupeře cíleně, vytvářeli  jsme si šance. Třetí pasáž zhruba po 30. minutě převzal soupeř a vytvořil si několik příležitostí, ale obrana společně s Rábelem každou z nich zvládla vyřešit a navíc po dobře kopnuté standardce jsme zvýšili na 2:0 . Druhý poločas soupeř hodně vysunul svůj presink a nám se tak nedařilo držet míč. Nějaké nebezpečí jsme si vytvořili pouze s brejkových situacích. Po příchodu Kalvacha se zvýšil tlak na obránce soupeře, a to nám pomohlo vydechnout. Kalvach sám navíc byl oceněný gólem. Zápas jsme poté bez větších potíží dohráli. Já osobně jsem nadmíru spokojený s přístupem všech hráčů. Nebyl jediný vyloženě nepovedený individuální výkon. Od nejzkušenějších hráčů po ty nejmladší si všichni plnili své povinnosti velmi dobře, a to přestože pro některé se jednalo o nové úkoly. Celkově je ovšem před námi spousta práce. Představoval bych si naše výkony mnohem dominantnější. Představoval bych si větší efektivitu v zakončení i lepší součinnost v útočných situacích. Každopádně po emočně nabitém týdnu, jsem rád že zápas dopadl vítězně a probíhal i přes nepříznivé počasí ve skvělé atmosféře. © TP

HTML galerie Zonerama
HTML galerie 1

13.4.2024

Chomoutov - Slovan 1:0 (0:0)

Sestava: Rábel; Urban, Zdráhal, Géc, Novák, Máčala; Petrů, Vyroubal, Kovář; Zachar, Kalvach
Střídání: Charykov, Masopust, Žvátora, Švancara, Pulkert, Spáčil

K dalšímu utkání zajíždíme na hřiště Chomoutova, který naposledy doma porazil Kožušany. Do zápasu vstupujeme s cílem napravit si jarní reputaci, bohužel nekombinujeme dle představ (vlastně vůbec) a uchylujeme se pouze k nakopávání dlouhých míčů. Důraz soupeře a jeho hra nám ani nic víc nedovolí. V první půli nás drží ještě při vidině bodového zisku brankář Rábel, který lapí dvě tutovky. Po poločasové rozpravě a střídání se nic nezmění, po nevinně vyhlížející akci dokonce inkasujeme. Naše největší (jediné ) dvě golové šance si vypracujeme až v nastaveném čase, ty bohužel neproměníme.
Ruku na srdce, s předvedenou hrou jsme na bodový zisk nemohli ani pomýšlet.
Děkujeme fanouškům za podporu, teď je na nás, abychom zamakali a co nejdříve se zase chytli. © ZK

7.4.2024

Slovan - Moravský Beroun 0:1 (0:0)

Sestava: Rábel; Hrtska, Spáčil, Vyroubal, Novák, Máčala; Petrů, Hanousek Jan, Pulkert; Zachar, Kalvach
Střídající: Sedlář, Urban, Zdráhal, Géc, Kovář, Havelka, Švajda

V dalším domácím zápase jsme dnes hostili fotbalisty z Moravského Berouna. Postavení v tabulce, domácí hřiště a silná sestava (i lavka), to vše nám hrálo do karet a my jsme chtěli konečně plně bodovat.
Plán byl takový, že do utkání vstoupíme aktivně, co nejdřív dame gól a tím soupeře odradíme vůbec pomýšlet na nějaký bodový zisk. Několik brankových příležitostí jsme si i v prvním polčase vytvořili, po hříchu jsme je ale neproměnili a první varování přišlo ke konci prví půle, když první ohrožení naší svatyně malém skončilo gólem.
To nám bohužel nestačilo a po změně stran se už hosté ujali vedení v zápase. My se pak snažili, soupeře zatlačili ale asi ani kdybychom hráli ještě teď, gól nedáme.
… prokletí jménem Moravský Berou trvá, borci uhráli zatím 13 bodů, z toho 6 s námi
Shrnutí: když nedáš gól, nemůžeš vyhrát. © ZK

31.3.2024

Kožušany - Slovan 2:2 (1:0)

Branky: Havelka, Vyroubal - video zde

Sestava: Sedlář; Žvátora, Spáčil, Vyroubal, Novák, Máčala; Hanousek Jan, Kovář, Pulkert; Havelka, Kalvach
Střídání: Rábel, Charykov, Hrstka, Švancara, Zatloukal, Urban

Od začátku utkání působíme kompaktně, máme dobrý pohyb a dobře pokrýváme náběhové hráče. Soupeř hrozí nejvíce z autů  - jde vidět, jak to mají skvěle nachystané a jsou schopni využít menšího hřiště a všechno lítá až do malého vápna. Na to odpovídáme taky dobře sehraným rohem, bohužel tomu chybí gól. Před koncem poločasu jsme udělali chybu při rozehrávce,  co využil soupeř a vstřelil vedoucí branku těsně před poločasem.
Vstup do druhé půle máme lepší, vytváříme předfinální gólové situace,ale řešíme je špatně. Vyrovnávající gól střílíme po jednoduché kolmicí a propíchnuti na útočníka a ten jeden na jedno skóruje. Po gólů je nás plné hřiště, máme dobrý pressing a máme na kopačkách tři gólové příležitosti bohužel vytěžíme z toho jen tyč. Soupeř měl taky svoje šance. Hlavně se snažil hlavně z brejků, což mu jednou vyšlo a šel zase do vedení.
Přesto jsme se snažili ještě něco udělat z dnešním výsledkem!! Prostřídali jsme řady a hnali jsme se ve velkém počtu nahoru, z čehiž pramenily fauly v náš prospěch. A třešničkou dnešního zápasu byl přímák v podání Pejrose, kdy nedal domácímu gólmanovi šanci.
Dnes vynikající zápas z obou stran. I když si myslím, že škoda neproměněných situaci mohlo to být ještě veselejší.
Dneska zaslouží pochvalu celý mančaft i kluci, co šli ze střídačky,  neboť to šlapalo od prvního hvizdu až do konce.
Trenér Kovalský

24.3.2024

Slovan - Pňovice 1:1 (0:1)

Branka: Vyroubal (P)

Sestava: Sedlář; Žvátora, Spáčil, Géc, Novák, Máčala; Petrů, Hanousek Jan; Charykov, Vyroubal, Havelka
Střídání: Rábel, Urban, Zdráhal, Hanousek Jiří, Kalvach, Hrstka, Čebiš

První utkání jarní části soutěže sehráváme na domácím hřišti, které proti očekávání vypadá docela dobře.
Od soupeře očekáváme důrazné utkání, ve kterém náš může hodně potrápit. Pňovice dobře bráni v bloku, my pomalou rozehrou a strachem z kombinace hrajeme spoustu míčů zpět k vlastní bráně. Pokud k tomu přidáme náš malý pohybu a nepřesnosti, máme mix prvního polčasu. I přesto si vytváříme několik gólových šancí, které trestuhodně zahodíme a tak jak to bývá, nás z naši špatné rozehry potrestá soupeř a do kabin jdeme s jednobrankovým mankem.
Do druhého polčasu provádíme dvě změny, z toho jednu vynucenou. Naše hra se pomalu zlepšuje, gólové šance ale zase neproměnujeme. Vytouženého srovnání skóre se dočkáme až 10 min před koncem zápasu po faulu na Čebiše a proměnenému PK kapitánem Vyroubalem.
Místo dalšího tlaku se nakonec strachujeme o bod, kdy nás několikrát zachránil buď brankář Sedlář nebo špatná volba zakončení soupeře.
Do příštího zápasu v Kožušanech máme na čem pracovat, možná je dobře, že tento políček přišel tak brzo. © ZK

Branky: Zachar 2, Masopust, Máčala (P)

Sestava: Rábel; Španner, Spáčil, Švajda, Zdráhal, Máčala; Vyroubal, Hanousek Jan, Masopust; Zachar, Pulkert
Střídající: Sedlář, Petrů, Novák, Žvátora, Kovář

Hřiště v Pňovicích bylo dnes na hranici regulérnosti, což ovlivnilo celý zápas. Od první minuty je nám jasné, že nějaké kombinační hody dnes nebudou možné, snažíme se sestavu poskládat tak, abychom byli schopni důsledně bránit a rychle přecházet do protiútoků. Naše taktika nese ovoce, vytváříme si lepším (lehčím) pohybem několik šancí, skóre otevírá po jedné takové akci Zachar, druhý gól (první v mužích) přidává hlavou Masopust.
Ve druhém poločase tempo hry opadá, velký vliv na to má stále horší hřiště. V 72´ přidává další trefu Zachar, o pět min později je tentýž hráč faulován v úniku, možnost zkompletovat hattrick zavrhne a přenechá exekuci PK Máčalovi, který nabídnout šanci využívá.
Nepříliš kvalitní řízení zápasu ze strany HR graduje, stav hřiště a frunstrace domácích několikrát zavání zraněním po soubojích, po jednom takovém je Zachar faulovan, sudí na to nereaguje a pak už to jde rychle … Než stihneme provést střídání, Zachar v souboji zasáhne protihráče a obdrží červenou kartu. To bylo asi to poslední, co z toho zápasu stalo za zmínku.
Musím vyzdvihnout týmový výkon a nasazení našeho mančaftu, my si dnes od začátku šli jednoznačně  pro výhru, díky tomu se podařilo utkání zvládnout a tento těžký zápas dovést k zaslouženým třem bodům. ©ZK

29.10.2023

Lutin - Slovan 0:3 (0:2)

Branky: vlastní, 2 Petrů

Sestava: Rábel; Žvátora, Spáčil, Géc, Novák, Máčala; Hanousek Jan, Petrů, Pulkert; Zachar, Vyroubal
Střídající: Perič, Masopust, Španner, Čebiš, Kovařík

Dnešní utkání sehráváme na “letišti” v Lutíně. Hlavně starší hráči našeho kádru v tom vidí problém, já se s jejich názorem neztotožňuji, věřím že to bude pro nás spíše přednost.
To se potvrzuje od úvodní minuty zápasu, jsme kombinačně vyspělejší, pohyblivější a hlavně nebezpečnější. V 8’ minutě to potvrzujeme, kdy si centr na zadní tyč uklízí do sítě domácí hráč. I nadále chceme hrát, další gólový zápis přichází o 10 min později, kdy dobře zahraný rohový kop najde hlavou výborně hrající Petrů a zvyšuje na 2:0. Tím soupeře úplně opaříme, poté tempo zápasu mírně upadne, soupeře do ničeho nepustíme a naše náznaky šanci v síti nekončí. Soupeř zvýší důraz ke konci polčasu, což mnohdy nepřesný sudí těžko koriguje.
Po poločasové pauze jdeme do zápasu s úpravou pozic v sestavě, to se ukáže jako dobrý tah, kdy hned v 49´ dává svůj druhy gól v zápase Petrů. Tento gól zcela utnul snahy domácích o nějaký zvrat v zápase, velmi dobrým týmový výkonech utkání dovedeme do konce s inkasovanou nulou.
Své svěřence musím dnes pochválit, protože od první až do poslední minuty jsme měli celý zápas pod kontrolovou, třešničkou na dortu byl pak předvedený týmový výkon. ©ZK

22.10.2023

SLOVAN - Vícov 9:2 (3:1)

Branky: Vyroubal 2, Havelka 2, Máčala 2, Zachar, Petrů, Čebiš

Sestava: Sedlář; Žvázora, Spáčil, Géc, Švajda, Hanousek Jan; Petrů, Kovář; Pulkert, Vyroubal, Havelka

Lukáš Máčala 9:2 v 90' video ZDE

Vývoj dnešní utkání poznamenalo prvních 20 min. Hostům se už v 7. min zranil hráč, který musel střídat a jeho náhradník se o 10 min později nechal nesmyslně vyloučit. Takový vývoj nás překvapil, soupeř se ještě více zatáhnul, ale nám dnes fungovaly lajny na jedničku. Po několika centrech před bránu otevírá skóre Vyroubal, poté se také hlavou prosazuje Havelka. Soupeř z ojedinělé akce a drobné diskomunikaci obrany snižuje, dvoubrankové vedení nám ale do polčasu vrací svým druhým gólem Havelka.
Druhý poločas provedeme dvě změny, daří se nám hned od začátku kombinace, během pěti minut přidáváme další dvě branky, jmenovitě Vyroubal a Zachar a je po soupeři. Vytváříme si nespočet dalších šanci, které nedotáhneme do konce, soupeř se prosazuje za stavu 6:2 . Poté ještě přepneme rychlost a přibalíme mu na cestu ještě tři kousky.
Konečně přišel zápas, který jsme si mohli fotbalově užit, nutno dodat, že nám to soupeř svým přístupem hodně ulehčil. ©ZK

14.10.2023

Hana Prostějov - Slovan 2:2 (1:1)

Branky: Vyroubal, Zachar

Sestava: Rábel; Žvátora, Spáčil, Švajda, Novák, Máčala; Petrů, Kovář, Hanousek; Vyroubal, Zachar
Střídání: Psotka, Čebiš, Zatloukal, Zdráhal, Kovařík

Na sobotní utkání se sešlo hodně omluvenek a tak sestava vykrystalizovala sama. Při obhlídce hřiště ve Vrahovicích, si řekneme co chceme hrát, to se nám daří od úvodníku hvizdu a brzy se ujímáme vedení. Poté ale mírně zvolníme a uspokojíme se pasivitou soupeře. Ten hrozí jen ze standardních situaci, kterých má do konce poločasu nezpočet.
K odraženém míči z jedné z nich se na vápně dostane domácí hráč, jeho nepovedenou střelu si usměrníme sami do sítě.
Po změně stran opět zabereme, z brejku se opět po Zacharově kolotoči ujímáme vedení. Soupeř už se nezmůže na nic, krom ještě střely z dálky která k překvapení všech zapadne do naší sítě. Náš závěrečný tlak je bezzubý, nedokážeme si vytvořit golové šance a proto si odvážíme domů jen bod. ©ZK

8.10.2023

Slovan - Hněvotín 1:1 (1:1)

Branka: Vyroubal
Sestava: Rábel; Žvátora, Vyroubal, Géc, Novák, Máčala; Hanousek, Petrů; Čebiš, Zachar, Pulkert
Střídání: Sedlář, Perič, Kalvach, Kovář, Španner, Spáčil, Švancara

Juřen Martin 0:1 v 6' video ZDE
Vyroubal Petr 1:1 ve 24' video ZDE

Záznam celého utkání ZDE

Dnešní zápas byl o dvou naprosto rozdílných poločasech. V tom prvním jsme aktivní, bohužel po centru ze začátku zápasu skóruje nekrytých hráč soupeře už v 6. minutě utkání a z této studené sprchy se chvíli oklepaváme. Následně si vypracujeme řadu příležitostí a to hlavně ze stran hřiště, co nám v minulých zápasech nefungovalo, srovnáme skóre dorážkou Vyroubala. Bohužel více gólu nepřidáváme, což posléze ukáže jako rozhodující.
V druhém poločase “zůstáváme v kabině”, soupeř přebírá iniciativu, provede změnu v systému hry se kterou si nejsme schopni poradit.  My nekombinujeme, nemluvně o vykrývání prostorů. Vyložené golové příležitosti si soupeř nevytvoří, my za druhých 45min nevystřelíme na bránu.
Musíme si přiznat, že jsme v druhé půli předvedli náš nejhorší výkon, nic se nedařilo … ©ZK

1.10.2023

Velký Týnec - Slovan 3:1(0:0)

Sestava: Sedlář; Španner, Spáčil, Géc, Vyroubal, Máčala; Hanousek Jan, Petrů, Kovář; Zachar, Perič
Střídání: Rábel, Čebiš, Žvátora, Novák, Pulkert, Havelka, Hrstka

Do Velkého Týnce jedeme s jednoznačným plánem a to bodovat. První trhlinu dostává náš plán už při rozcvičení, kdy musí Havelka odstoupit z důvodu zranění.
Do utkání vstupujeme aktivně, soupeř bráni v hlubokém bloku a snaží se občas napadat naši rozehrávku, spíše se ale soustředí na obranu. My celý poločas hledáme skulinky v obranné hrázi, bohužel nám moc nefunguje pohyb jak ve středu hřiště tak i na lajnách.
Jsme pomalí v kombinaci, nedokážeme vymyslet nějakou překvapivou nahrávku a to ani nemluvím o hře 1 na 1.
I přesto držíme míč, dvě šance, kdy Zachar vykoupe branaře a pak se dožaduje PK a Máčalův lob vyběhnutšího brankáře domácích gólem nekončí.
Po změně stran střídáme a do hry jde Pulkert a Hrstka s cílem ještě více soupeře rozběhat a roztrhat obranné postavení náběhy. Hlavami ale zřejmě zůstáváme v kabině, soupeř dvakrát zahrozí, jednou dokonce míjí úplně prázdnou bránu. Ani toto varování pro nás nebylo dosti důrazné, neboť další akce už končí gólem. Po dvou prohraných hlavičkových soubojích ve vápně míč přeletí Sedláře a končí v síti. Další zásah přidávají domácí o dvě minuty později, kdy po špatné komunikaci stopera a branaře vypadne míč před zcela volného hráče a ten uklízí do prázdné brány. Opět nás tedy srazí chvilková nekoncertovanost, jako už se tomu několikrát v minulosti stalo.
Hřebíček dorazí do našich bodových úmyslů střelou z vápna nehlídaný hráč domácích, který zvyšuje už na hrozivých 3:0.
My se až potom probereme, soupeře zamkneme, tlak vyústí pouze ke zkorigování konečného skóre na 1:3 - nutno dodat pěknou střelou kapitána Vyroubala.
Výsledek zápasu bohužel neodpovídá obrazu hry, my byli jednoznačně aktivnější a fotbalovejší, góly ale dával soupeř … nezbývá než tuto prohru přijmout a jít do dalších zápasů s větší pokorou a chutí se o výhru ještě více porvat. ©ZK

24.9.2023

Slovan - Lužice 3:0 (1:0)

Branky: Zachar 2, Havelka

Zachar 18' video ZDE
Zachar 58' video ZDE
Havelka 70' video ZDE

Sestava: Sedlář; Pulkert, Spáčil, Géc, Švajda, Španner; Kovář, Petrů; Hanousek Jan, Zachar, Havelka
Střídání: Vyroubal, Psotka, Čebiš, Žvátora, Kalvach, Máčala, Perič

V dnešním utkání nás čekal další soupeř okupujici spodní patra tabulky, od kterého se ale dal čekat bojovný výkon, jenž ukázal už v Kožušanech či Doloplazech.
Toto se potvrdilo a od začátku zápasu nám nenechá kousek prostoru zadarmo. Nám důrazné a včasné dostupování moc nevoní a nemůžeme se dostat do tempa. I přesto si vytvoříme pár šancí, z nich jednu do polčasu proměňuje kanonýr Zachar.
Po změně stran poupravíme sestavu, snažíme se být dál aktivní a hlavně pohlídat soupeřovi standardní situace, ze kterých hrozil nejvíce.
Svou druhou trefou v utkání se v 58’ prosazuje Zachar, definitivní pečeť k výhře a třem bodům přidává v 70´ Mara Havelka.
Dnešní zapas bolel, borci ale zápas odmakali a určitě jim pohled na tabulku pomůže k rychlejší regeneraci. ©ZK

16.9.2023

Olšany u Prostějova - Slovan 1:1(0:0)

Branka: Zachar - kdo jiný …

Branky ZDE

Celé utkání ZDE

Sestava: Rábel; Žvátora, Spáčil, Vyroubal, Novák, Španner; Petrů, Hrtska; Perič, Zachar, Pulkert
Střídání: Psotka, Čebiš, Máčala, Hanousek Jan, Havelka, Kovář

Domácí tým od úvodu utkání zaleze a bráni v bloku, my i přes převahu v držení míče si nejsme schopni vytvořit nějakou situaci, která by vedla k ohrožení brány soupeře. Postupem času se Olšany osmělují a do konce polčasu se hra vyrovná, nutno podotknout že hlavně díky naší pasivitě. V prvni půli se dostaneme pouze ke dvou střeleckým pokusům, které ale k velkému ohrožení brány nevede.
O přestávce provedeme dvě změny v sestavě, přeskupíme formaci, bohužel nekvalita pokračuje. Z rychle rozehraného protiútoku najde náš brankář rozbehnutého Zachara, po nedorozumění obrany s brankářem domácím dává gól do prázdné brány. Po hříchu se ještě více zatáhneme,  po chybě v naši rozehrávce a rychlému kontru soupeř srovnává skóre.
Domácí nám nastřelí tyč po rohovém kopu, “loženku” nepromění ani Mara Havelka, a tak si z Olšan odvážíme bod.
Jen čas ukáže, zda je to bod plusovy, nutno ale složit domácím poklonu, protože opravdu nehráli vůbec špatně.
My si musíme uvědomit, že zápasy se nebudou vyhrávat sami, hlavně pokud chceme pomyslet na příčky nejvyšší. ©ZK

10.9.2023

SLOVAN - Doloplazy 1:0 (0:0)

Branka: Vyroubal v 69' video ZDE

Sestava: Rábel; Žvátora, Spáčil, Géc, Novák, Máčala; Hrstka, Vyroubal, Kovář; Havelka, Zachar.
Střídání. Žvátora, Pulkert, Hanousek Jan, Čebiš, Perič

V nedělním utkání k nám zavítal dobře hrající soupeř z Doloplaz, který minule kolo zvládl otočit zapas v Chomutově a tak se dal očekávat těžký boj.
Vstup do utkání se nám daří, jsme aktivní a vytváří si několik gólových šanci, které bohužel neproměňujeme. Kdyby po 30 min byl stav zápasu 3:0, nikdo by se nedivil. Soupeř se poté pomalu vrací do zápasu a koncem polcasu už je hra vyrovnaná. O přestávce pošleme do hry dva čerstvé hrace, větší tlak ale už nepřichází. Naše další tři tutové golové šance neproměníme, tým z Doloplaz nutno podotknout hrozí podobně, jednou nás zachrání tyč a podruhé brankář dobrým zákrokem.
Branku vsítíme v 70’ po rozehranem rohu a dorážce kapitána Vyroubala - nutno podotknout, že je to první branka vstřelená po útočném rohu v sezóně.
Vedení donutí přidat hostujícím hráčům na obrátlách, což se daří a po zbytek zápasu nás dostanou pod tlak. My ale už důležité vítězství nepouštíme a připisujeme si další tři body do tabulky.
Pozn.:
Ve velkém vedru nás kvalitní soupeř připravil o mnoho sil, výhra se nerodila vůbec lehko, pokud ale chceme pomýšlet na příčky nejvyšší (a to chceme), tak i takové výhry k tomu patří. ©ZK

3.9.2023

Haňovice - SLOVAN 1:2 (0:1)

Branky: Zachar 2

29' Zachar 0:1 video ZDE
66' Cinkr 1:1 video ZDE
89' Zachar 1:2 video ZDE

Sestava: Sedlář; Španner, Spáčil, Géc, Vyroubal (k), Máčala; Kovář, Švajda; Pulkert, Zachar, Havelka
Střídající: Novák, Zdráhal, Čebiš, Perič, Žvátora, Zatloukal, Hrstka

Do utkání na půdě Haňovic vstupujeme velmi dobře, jsme aktivní, dobře kombinujeme, jen předfinální fáze mírně vázne. I přesto si vytváříme šance, soupeř hrozí jen z rohů a dlouhých autům, což víme a snažíme se toho vyvarovat. Velmi dobrý výkon v prvním polčase korunujeme brankou Zachara na 0:1.
V druhém polčase naše aktivita opadá, soupeř po dvou našich chybách ucítí příležitost a zatlačí nás. Jeho snaha je korunována gólem po rozehraném rohovém kopu a nedůrazu ve vlastním vápně. Z tohoto šoku nám chvíli trvá, než se otřepeme, prostřídáme a snažíme se hrát dál. Soupeři několikrát ohrozíme svatyni z brejku, k finální steči dojde až minutu před koncem zápasu, kdy proměňuje šanci kdo jiný než Zachar.
Za předvedený výkon, hlavně v prvním poločase, jsme si body zasloužili a musím chlapce pochválit, že i přes vyrovnávací branku domácích jsme chtěli urvat plný bodový zisk. ©ZK

27.8.2023

SLOVAN - Chomoutov 4:2 (1:1)

Branky: Zachar 2, Pulkert, Máčala

11' Zachar 1:0 video ZDE
45' Vybíral 1:1 video ZDE
57' Géc (vlastní) 1:2 video ZDE
76' Pulkert 2:2 video ZDE
79' Zachar 3:2 video ZDE
86' Máčala 4:2 video ZDE

Sestava: Rábel; Španner, Spáčil, Géc, Švajda, Máčala; Petrů, Kovář, Hrstka; Zachar, Vyroubal (K)
Střídání: Novák, Pulkert, Havelka, Kalvach, Žvátora, Perič, Čebiš

Další domácí zapas proti nám nastoupil celek z nedalekého Chomoutova, který loňskou sezónu hrával o soutěž výše.
Do zápasu vstupujete aktivně, získáváme územní převahu a držení míče. Vytváříme si dobrým pohybem několik šancí, v 11’ posílá Slovan Zachar z brejku do vedení, další velkou šanci mu po překonání bránkáře vykovává vracející se bek z brankové čáry. Poté těmto hry z naši strany opadá, do hry se vkrádá více nepřesností. Nasi pasivitu trestá soupeř gólem do šatny ve 44min po dlouhém autovém vhazování a hlavičce k tyči domácího brankáře.
Po polčase soupeře zatlačíme, bohužel místo vstřeleného gólu jeden obdržíme a to z přímého volného kopu a nedorozumění obrany a brankářem si dává vlastní gól Géc. My reagujeme střídáním a změnou systému hry, územní převahu využíváme v 76’, kdy se prosazuje Pulkert a o tři minuty později výsledek otáčí Zachar. V 86’ přidává branku Máčala na 4:2 a o výsledku je rozhodnuto.
Chlapcům patří velký dík za předvedeno hru, nasazení a hlavně vůli se zápasem něco i za nepříznivého stavu něco udělat. ©ZK

19.8.2023

Moravský Beroun - SLOVAN 3:0 (1:0)

Sestava: Psotka; Žvátora, Spáčil, Petrů (k), Novák; Čebiš, Zatloukal, Zdráhal, Pulkert, Máčala; Zachar
Střídání: Kalvach, Švancara, Kovařík

Po povedeném vstupu do sezony nás čekal soupeř z Moravského Berouna. Ten v minulém kole propadl a jistě chteli složit před domácími fandy reparát.  My cestujeme na zapas ve velmi okleštěné sestavě, oproti prvnímu kolu jsme museli z různým důvodů udělat šest změn v základní sestavě.
Do zápasu vstupujete s velkým respektem, nedaří se nám kombinace a mnohdy se na hřišti hledáme, jako bychom se viděli poprvé.
Soupeř zahrozil několikrát z rychlých protiútoků, kdy jednou dokonce mastrelil brankovou kontrukci. My máme z brejků par náznaků, které šle k většímu ohrožení brány domácích nevede. Ve 44’ dostáváme po rychlém náběhu gól, na který můžeme okamžitě odpovědět, protože po faulu domácího brankáře na Máčalu se piska penalta. Tu po neproměnil kapitán Petrů.
Do druhého poločasu se snažíme zlepšit hru s míčem, to se nám ale moc nedaří, chceme dat srovnávací gól, naopak naši snahu soupeř zmrazí dvěma rychlými góly během dvou minut a je po zápase. Následné snahy o další změnu skóre k brance nevedou, proto si z Berouna odvážíme až krutý výsledek 3:0.
Pokud chceme pomýšlet na kvalitní výsledky, je potřeba mít stabilní kádr v každém zápase. ©ZK

13.8.2023

Slovan - Kožušany 3:0 (1:0)

Branky: Zachar 2, Máčala

Slavnostní výkop Petr JOHN Uličný video ZDE
27' Zachar 1:0 video ZDE
57' Máčala 2:0 video ZDE
93' Zachar 3:0 video ZDE

Sestava: Sedlář; Španner, Spáčil, Géc, Zdráhal, Máčala; Vyroubal (k), Hanousek Jan, Pulkert; Zachar, Kalvach
Střídání: Psotka, Novák, Kovář, Masopust, Čebiš, Zatloukal, Havelka

V prvním utkání nové sezóny 23/34 nás nečekal nikdo jiný než vítěz loňského ročníku, celek z Kožušan.
Od první minuty se prezentujeme aktivní hrou, dobrým braněním a rychlým přechodem do protiútoků. Soupeř vstup do utkání nezachyti, předvádí několik faulů a to hlavně z důvodu jejich přízemního přístupovaní. Dvě naše menší chyby v rozehravce soupeř nepotrestá, hrozí ze standardních situaci, ale naši hráči vše odbrání.
Z rychlého kontru Zachar střelou na přední tyč otevírá skóre a soupeř to zaskočí. Sazka na brejky se nám v zápase malém oplatía do polcasu i podruhé, ale Kalvach se svou šancí naložil bídně.
Po poločase pokračujeme aktivní hrou, v 57’ si z levé strany navede míč na střed hřiště Máčala a pěknou střelou zvyšuje na 2:0. Poté se zatahneme, důsledně bráníme, soupeř získává převahu na míči, ale k velkému ohrožení naší brány to nevede. Do otevřené obrany hostí podnikáme rychlé kontry, v 90’ Havelka povodí obránce soupeře a odraženy míč uklízí do brány Zachar a zvyšuje na konečné skóre 3:0.
Chlapci dnes předvedli ukázkový týmový výkon, který korunovali pěknými trefami. Výsledek jsme si dnes jednoznačně zasloužili a předvedená aktivní hra je jen třešničkou na dortu. ©ZK