CYKLO VÝZVA PLUMLOV, PRVNÍ DVOUDENNÍ AKCE S PŘESPÁNÍM

Docela dlouho jsme čekali na okolnosti příznivé pro uskutečnění další z plánovaných výzev našeho spolku. V době různých omezení, karantén a dalších zvláštností covidové doby jsme nakonec využili snad prvního možného termínu a na sobotu 26.6. naplánovali první společný výlet s přespáním. A to tak, že někdo spal ve stanu, někdo v chatě a někdo vsedě u stolu. Ubikaci zajistil Pepa Holásek na podnikové chatě Povodí Moravy na Plumlově při příležitosti oslav narozenin členky Marcely. Skupina se tudíž rozdělila na dvě skupiny. Rodina Holáskova, včetně Domanských jela na Plumlov autem zajistit catering a druhá parta vytvořila peloton. Byli to Kišini, Čebišáci a Suchy. Klasický sraz v 10:00 na základně a start do trasy, která tentokrát byla přes V.Bystřici do Přestavlk a dále do Dubu, Ivaně, Skalky, Určic až na Plumlov. Nějakých klasických 70 km s kopcem. Přesně tak, abychom v 15:00 mohli zasednout ke společnému stolu na Plumlově. Najeté kilometry máme, tak proč se toho bát. Všechno probíhalo podle plánu až do zastávky v Přestavlkách, kde jsme plánovali tradiční polévkovou zastávku. Leč místní hospoda Na vrchu nás nemile překvapila uzavřeným provozem. Museli jsme tak pokračovat dál a polévku si dali až ve Věrovanech. Druhá část etapy pak měla cíl v lázeňské Skalce. A opět trochu nemilé překvapení. Prostředí bylo pěkné, ale zrovna jsme se trefili do příprav místních hodových slavností. Takže místní pořadatelé byli poněkud nervóznější a na náš příjezd reagovali velmi podrážděně. Ano, porušili jsme zákaz vjezdu na kole do lázeňské zóny, ale brutální příval sprostých slov byl vskutku neadekvátní. A tak prameny kyselky viděl akorát Suchy, který jel první a ujel tak nepříjemnému slovnímu ataku. Ten si pak vyslechl až na zpáteční cestě. Ostatní raději zůstali v hospodě, aby zklidnili místní vášně. Po této lapálii jsme pak vyjeli na poslední úsek přes Určice na Plumlov. S delším stoupáním za Určicemi jsme si poradili mazácky a opravdu lehce po 15:00 přistáli na příjemném místě našeho noclehu. Přivítala nás zásobovací a přepravní skupina. Ta ovšem zaslouží velikou pochvalu. Pro všechny připravila opravdu vynikající občerstvení. Hned jak jsme přijeli, tak byl přichystán výborný kotlíkový guláš. A následovala nabídka zeleniny, kuřecích čtvrtek a na půlnoc lahůdkové cigáro. A k tomu všemu dostatek piva. Širší rodině Holásků ještě jednou veliký smekanec kloboukem. Počasí nám bylo rovněž nakloněno a tak jsme mohli využít širokých společenských aktivit. Manželské páry se vyvezly na romantický výlet lodičkou po přehradě a ti sportovnější si několikrát svlažili tělo při plavání. Precizně nachystaná zábava při pétanque vyvrcholila vítězstvím páru Čebišáků a ukázkovým Kišinovým parakotoulem při jednom obzvláště vyvedeném hodu. Že se pak náš prezident těžko zvedal ze země už není tak podstatné. Emoce v tu chvíli převážili nad vědomím. Vyvrcholením večera byla pantomimická hra s předváděním a hádáním různých činností, profesí a pohádkových osob. Náramná zábava se spoustou báječných hereckých výkonů volně končila někdy kolem třetí hodiny ranní. Nicméně nedělní pohyb začal už někdy po osmé hodině. První „sportovci“ začali ranní očistou, koupelí v přehradě a první porcí guláše s vyprošťovacím pivem. Bohužel předchozí večer nezvládla emočně členka Martina Čebišová a po tom co jí selhalo tělo byla schopná pouze pozice vleže s téměř nulovou komunikací. Tuto malinkou komplikaci vyřešil Čeba. Na kole sjel do Olomouce pro auto a následně si ženu i s kolem odvezl. Ostatní se potom přepravili podle plánu. Kišini se Suchym jeli na kole a v 13:00 dorazili do Olomouce. Báječní zásobovači a provianťáci odjížděli z Plumlova něco po 15:00. Nakonec jsme se ve větším počtu sešli ještě v neděli večer na základně. Vyhodnotili akci jako skvělou, báječnou a hodnou následování. Spokojenost a radost ještě umocnili naši fotbaloví reprezentanti, když nečekanou výhrou 2:0 nad Nizozemskem postoupili do čtvrtfinále ME. Takže nakonec vyjímečný víkend. Snad nás čekají další podobné zážitky.

@Martin Suchánek

HTML galerie Zonerama