Jak to všechno začalo

Všechno naše konání začalo hlavně někdy v říjnu roku 2020. Do značné míry to bylo ovlivněno častými omezeními pohybu z důvodu probíhající „covidové“ atmosféry. Úplně na začátku byly procházky s holemi našeho prezidenta Kišina, spolu s Kišinkou. Načež se přidal Suchy a to už byla skupina, která si stanovila minimální denní limit 10 nachozených kilometrů. Ale jak se vše postupně vyvíjí, tak i tady se stalo, že Suchy nezůstal u 10 km, ale povýšil svůj závazek na 20 km. To mu vydrželo až do března 2021. Tedy ten denní průměr 20 km. Není to sranda, přeci jen jsou to 4 hodiny denně. Skončilo to metou jednoho tisíce mil. Hnutí se rozpohybovalo a přicházeli další výzvy. Třeba Kišinova jízda vlakem po téměř 20 letech. To bylo na výletě do Hrubé Vody. Další velkou kilometrovou výzvou byla Blážova sóloakce do Žlebu za Šternberkem a zpět. Maratónská vzdálenost 42 km. Tímto činem definitivně nastartoval do té doby přemýšlející další členy. Blážův výkon se jal překonat Vránič a stanovil hranici 50 km. A přímo ho k tomu vyburcovalo nařízení vlády se zákazem opustit katastr Olomouce. Padlo tedy, že 15 okruhů na Hejčínských loukách přece nebude problém. Nakonec tedy nebyl, ale byla to celodenní práce. Stanovovali se osobáky. Vránič a Suchy 50 km, Kišini 30 km a i ostatním v roli podporovatelů patří dík. To byl na delší čas poslední hec, ale tím, že začala cyklistická sezona bude návrhů přibývat. 100 ujetých km už máme za sebou cestou z Rožnova a tak teď čeká 160 km na Praděd a taky váhová předsevzetí Kišina, Suchyho a Radka. Necháme se překvapit.