Výlet do Rožnova 11.5.2021

V úterý 11.května se konal cyklistický výlet části našeho klubu jako zkouška přepravy kol vlakem a zjišťování dalších okolností cestování s koly. Účastníky byli Kišin, Kišinka a Suchy. V první řadě bylo zjištěno, že je zapotřebí včas objednat místenky na kola, zvláště potom ve víkendovém termínu. Ve všední den jsme se ale do vlaku naštěstí dostali a 7:51 odjížděli Valašským expresem směr V.Meziříčí a Rožnov. Tedy než jsme se do vlaku dostali, tak jsme museli přestát malou lapálii, když se Kišin zasekl s kolem na jezdících schodech. V tu chvíli se to jevilo dramaticky. Motal se tam jako nezkušený vodák někde pod jezem. Až později jsme se tomu náramně zasmáli. Stejně jako když se zasekli dveře ve vlaku a pár cestujících muselo jet o zastávku dál. Byli jsme škodolibí, když se nás to netýkalo. Po přestupu ve Valmezu jsme vyjížděli z Rožnova přesně v 10:00. V plánu byla stezka podél řeky Bečvy až k jejímu soutoku s Moravou u Tovačova. Trasu jsme dodrželi a postupně projeli atraktivní místa jako lázeňské Teplice nad Bečvou, údolí pod hradem Helfštýn a moc pěknou stezku mezi Lipníkem a Přerovem. Nejvíc se nám líbilo v příjemné hospodě ve Skaličce a v kiosku u rybníka Jadran před Osekem. Celkem bez větších následků jsme překonali i nejtěžší moment, kterým se jevil pád Kišinky na jednom přejezdu mostu přes Bečvu. Odnesly to naštěstí „jen“ odřené hodinky a koleno. S tratí jsme laborovali jen pouze asi na dvou místech, jinak taky v pohodě. Trochu zklamání nám připravila občerstvovací místa. V současném „covidovém“ stavu otvírala pivní okénka nejdříve v 15:00 a naopak hospody s jídlem byly v provozu jen mezi 11:00 a 13:00. Naštěstí jsme se i s tím vypořádali slušně, ale pro příště bude lepší s tímto stavem počítat. I když vůbec nejlepší bude, jak skončí veškerá vládní omezení. Tentokrát nás to stálo jen malé prodloužení trati do Lobodic, asi o 5 km a 30 minut času navíc. Nicméně poslední úsek s větrem už nám to pěkně odjíždělo a 17:30 jsme zakotvili na naší oblíbené základně. Trasa byla dlouhá, náročná, ale velmi pohodová.

Rožnov 11.5.2021