• mladší žáci hrají na hřišti
    v Bohuňovicích, trénují na Lazcích

25.9.2022

Slovan/Bohuňovice - Jeseník 0:2 (0:1)

Mladší žáci Černovír - Jeseník 0:2 (0:1) Dnes mladší žáky čekal jeden ze silnějších soupeřů naší skupiny. Cíl byl jasný: hrát od 1. do 60. minuty aktivně, tvrdě, bojovat, mluvit na hřišti a nenechat se zlomit. Kluci vše plnili, ale právě komunikace nás stála první branku. Obránci si dávali tak dlouho přednost, až míč nehrál nikdo a soupeř se tak dostal do nájezdu proti brankáři. Na obdrženou branku jsme mohli v 1. poločase odpovědět, ale Kuba Lorenc bohužel zakončoval do míst, kde stál brankář. Druhý poločas pokračoval stejně. Tedy bojovně, důrazně a zodpovědně v bránící fázi. Soupeř ale i tak vstřelil druhou branku. Nutné podotknout, že nás dnes velice podržel brankář Filip Dub, který v 1. poločase chytil penaltu a také to, že celý tým makal a plnil instrukce od trenérů. Byla to prohra se ctí a trenéři všem děkují za dnešní nasazení. ©TK

Jesenec Dzbel - Slovan/Bohuňovice (3:1) 4:1

Dnešní utkání bylo pro mladší žáky velice důležité. Výsledkově vyrovnaný soupeř, dobrá nálada po posledním vyhraném utkání s Chválkovicemi a v hlavě jediný cíl: navázat na vítězství další výhrou. To se bohužel dnes nepodařilo. Kluci nastoupili velice laxně, neurčovali tempo hry, vynechávali souboje a ze soupeře měli respekt. Proto se soupeři podařilo v prvním poločase vstřelit 3 branky. Slovan zareagoval až v závěru 1. poločasu super akcí, kterou zakončoval Vojta Skála. Druhý poločas byl z hlediska přístupu hráčů lepší. Soupeř neměl moc prostoru k tvoření hry. My však nedokázali proměnit ani velkou četnost rohových kopů, ani střelbu ze střední vzdálenosti, ani žádnou z dorážek. Soupeř naopak přidal ještě jednu branku a tím si pojistil dnešní výhru. Náš tlak už nevedl ke střelení žádné branky. Dnešní prohra hodně mrzí, protože kluci na soupeře jednoznačně měli. Za mě špatné nastavení psychiky do 1. poločasu. Na chybách budeme pracovat a vrátíme se silnější. ©TK

3.9.2022

Slovan/Bohuňovice - Chválkovice 4:0 (2:0)

branky: Lorenc, Dub, 2x Strouhal

Dnešní utkání se mladším žákům konečně vydařilo. Slovan určoval tempo hry, byl na míči, v souboji dominoval a více komunikoval. Z kluků šlo vidět sebevědomí a to se v utkání odrazilo. Stále se ale objevují chyby, které tentokrát soupeř nedokázal potrestat. Chválkovice nedokázali proměnit penaltu a na konci utkání ani prázdnou bránu. Silnější soupeř by akce proměňoval, takže je potřeba se na chyby zaměřit. Všichni si zaslouží pochvalu a doufáme, že na výhru navážeme v příštím utkání. ©TK

27.8.2022

SULKO Zábřeh - Slovan/Bohuňovice (3:2) 8:3

branky: Čep, Zdařil, Strouhal
Do utkání jsme měli dva hlavní cíle: zvládnout úvod a více na hřišti komunikovat mezi sebou. Ovšem hned v 1. minutě jsme soupeři darovali 1. branku. Následovalo více darovaných branek, ale na druhou stranu přicházela naše odpověď. Nejdříve dorážka po střelbě a pak gól hlavou z rohového kopu. Poločas tedy 3:2. Hned v úvodu 2. poločasu Slovan kopal penaltu, kterou kapitán Dan Strouhal proměnil. Za stavu 3:3 jsme si ale začli myslet, že se utkání vyhraje samo a přestali absolutně hrát. Kluci přestali mluvit, hráli těžké míče před naši bránu a soupeř tvrdě trestal. Příliš mnoho chyb a laxnost nás dostala až do výsledku 8:3. Až 6 branek bylo darovaných. V zápase bylo mnoho dobrých momentů a akcí, bohužel ale převládají stále negativa. Poučíme se a jedeme dál. ©TK

21.8.2022

Slovan mladší žáci - SK Řetězárna Česká Ves   1:10

Pro nás první zápas, kde jsme od začátku tahali za kratší konec. Nutno podotknout, že hráči soupeře byli Olomoucká akademie, která jen hraje pod hlavičkou Řetězárny a i když to byli všichni ročník 2011 tak na jejich hře byl znát velký výkonnostní rozdíl. Výsledek tomu samzřejmě nenapovídá, ale i my měli své šance, které vznikaly po naší zvýšené aktivitě.  Pro nás to byla velká zkušenost a doufám, že i motivace pro naše kluky, když viděli jaký fotbal se dá hrát. Díky prázdninám zatím stále nejsme komplet, takže naše výkonnost a sehranost půjde určitě nahoru. (Branka Janků). ©JS