0

5.11.2022

Jeseník:Černovír 3:2 (1:1)

Branky: 2x Strouhal

Dnes jsme odehráli těžké utkání s lídrem tabulky. Soupeř od začátku kontroloval hru a úvodní tlak proměnil v branku v 5. minutě. Po vstřelené brance jsme se postupně začali dostávat do hry a lépe jsme bránili střed hřiště, přesto se soupeř dostal k dalším příležitostem, které ovšem neproměnil. Naše zvýšená aktivita byla odměněna ke konci poločasu, kdy D. Strouhal vyrovnal paradním volejem po rohovém kopu. V druhé půli jsme hrozili hlavně z protiútoků, po jednom z nich jsme potrestali chybu soupeře a ujali se vedení. Jeseník se do utkání dokázal vrátit a kvalitními akcemi přes střed hřiště zápas otočil. Ke konci jsme se ještě dostali k pár šancím, výsledek se ale neměnil. Kluci se snažili a náročný zápas odmakali. Podzimní část jsme dohráli důstojně. V zimní přestávce bude prostor na zlepšení některých herních prvků a vrátíme se silnější na jaře. ©JS

29.10.2022

Černovír : Jesenec Dzbel 2:0 (1:0)

Branky: D. Strouhal, O. Kytlica

Dnes mladší žáci odehráli utkání o 6 bodů. Úvod utkání nebyl úplně podle našich představ. Slovan se nedostal to utkání. Hráčům chyběl pohyb, komunikace a dravost. Naštěstí to soupeř nedokázal potrestat. Postupem minut se Slovan dostal více do hry, když po nákupu z obrany skvěle zareagoval a míč uklidil Dan Strouhal. Po prvním poločase jsme si řekli zpětnou vazbu a nastupoval s cílem: přidat, být na míči a dostupovat k soupeři. Druhý poločas kluci přidali a vznikala tak naše mezihra, kterou jsme proměnili v druhý gól. Nebyl to úplně krásný zápas, ale je nutné brát v potaz i dnešní stav hřiště. Trenéři jsou spokojeni a jedeme dál. ©TK

27.10.2022

Mohelnice: Černovír 7:1 (4:0)

Branky: Dub

Dnešní zápas se od 1. minuty odehrával spíše v režii Mohelnice. Mohelnice pracovala dobře s pohybem, roztahovala skvěle hru a byla silná na útočných pozicích. Slovan na to nedokázal reagovat a hráčům dával příliš moc prostoru a soupeř se tak dostával do obrovských příležitostí. V celém utkání chyběla komunikace a tvrdost v soubojích. V druhém poločase sice kluci začli trošku mluvit a dostupovali hráče, ale to bylo stále málo. Pár gólů bylo darovaných, což mrzí nejvíce. Na druhou stranu byl soupeř šikovný, což představuje i tabulkové umístění na 2. místě. Kluci zápas odmakali, snažili se, ale na tak kvalitního soupeře to nestačilo. Do soboty se poučíme a napravíme dnešní výkon v klíčovém utkání s týmem Jesenec Dzbel. ©TK

22.10.2022

SK Chválkovice 2:4 Slovan Černovír

V dnešním zápase nás čekal tým SK Chválkovice, který zatím posbíral nejméně bodů v soutěži. Cíl utkání byl jasný, začít utkání aktivně od první minuty a vytvořit si herní převahu, nevypouštět souboje a nepodcenit soupeře.
Do zápasu jsme vstoupili dobře. Hned z rozehry kluci dohráli akci až k brance soupeře, kde díky důrazu a troše štěstí otevřel skóre R. Loveček. Začátek utkání byl v naší režii a soupeře jsme do hry moc nepustili. Po 10 minutách jsme se nechali strhnout a začali polevovat, čímž jsme umožnili soupeři dostat se do utkání. Prvním varováním byl protiútok po našem rohovém kopu, který soupeř naštěstí nedotáhl do úspěšného konce. Dalším protiútokem se už domácímu celku podařilo vyrovnat. V této fázi utkání určoval hru soupeř. Ve 23. minutě se po chybě ve středu hřiště dostal D. Strouhal do úniku a střelou po zemi na zadní tyč vrátil Slovanu vedení. Další změna skóre mohla přijít po akci na pravé straně, tvrdá střela z ostrého úhlu skončila na břevně. Poločas jsme dohráli s výsledkem 2:1.
Druhou půli jsme znovu chtěli chytit začátek, soupeř nás ale vyšší aktivitou přehrával a vstřelil vyrovnávací branku. Kluci ale výborně zareagovali a po tlaku na míč donutili soupeře ke ztrátám a chybám ve středu hřiště, po jedné z nich se přesnou střelou D. Strouhala dostal Slovan do vedení 3:2. Utkání se začalo překlápět na naši stranu. Ve 40 minutě jsme zvýšili skóre na 4:2 po úniku V. Skály. Od této chvíle jsme hru kontrolovali i díky výbornému bránění našich hráčů. Za zmínku stojí výkon K. Kožaného. Slovan mohl přidat další branky, ale žádný z tří samostatných úniků na brankáře gólem neskončil. Utkání skončilo s konečným výsledkem 4:2. S dnešním zápasem mohou být kluci spokojeni, je důležité ale nepolevit a udržet si výkonnost do konce podzimní části. ©TK

15.10.2022

Slovan : Zábřeh (3:0) 5:1

Branky: 2x Strouhal, Dub, Kytlica, Bluma
Dnešní domácí utkání mladší žáci zvládli. Rozhodla koncentrace, chuť, bojovnost a hlavně střelba. Finální fáze nám v mnoha zápasech zcela chyběla. Dnes to vypadalo úplně jinak. Slovan určoval tempo hry a byl přesnější na míči. To hosté nedokázali akceptovat a pomáhali si velkým množstvím faulů. Náš drive a hlad po zakončení odpovídá poločasovému výsledku 3:0. Do 2. poločasu byl jasný cíl: nepolevit, nespokojit se s výsledkem a neopakovat situaci ze Šternberku. Kluci cíl zvládli a přidali dvě další branky. To, že dal soupeř v úvodu poločasu neregulérní  branku z naši rozehrávky po doteku brankáře nemá cenu řešit. To tak prostě je. Trenéři jsou s dnešním výkonem velice spokojeni a před klukama klobouk dolů. ©TK

9.10.2022

Řetězárna - Slovan/Bohuňovice 1:0 (0:0)

Mladší žáci dnes odehráli fyzicky náročné utkání s Řetězárnou. Přesněji se jednalo o tým složen z akademie YFTA. Kluci makali, běhali, nevypouštěli souboje a plnili úkoly od trenérů. Převládalo ale stále mnoho chyb: komunikace, první dotek, tahání míče před naši bránu, přesnost přihrávek a přesnost v zakončení. Bohužel nás to dnes stálo 3 body. Šance na vstřelení branky byly, ale bohužel bez úspěchu. Naopak soupeř jednu situace dotáhl do konce a v závěru utkání se dostal do vedení. My reagovali aktivitou, kterou se ani tentokrát nedokázalo proměnit v gól. Bez kvalitního řešení předfinální a finální fáze bohužel nedokážeme takové utkání srovnat. Všem hráčům patří poděkování za dnešní snahu a odmakání. ©TK

.

28.9.2022

Šternberk - Slovan/Bohuňovice 3:2 (0:2)

branky: M. Janků, J. Pospíšil
Dnes se mladším žákům nepodařilo utkání zvládnout. Tým nastoupil dobře, když jsme hned v úvodu utkání vstřelili branku na 1:0. V 1. poločase jsme pak zahráli kvalitní roh, který hlavou proměnil J. Pospíšil. Černovír ale nechal Šternberk hrát. Nedostatečně komunikoval, nedostupoval hráče, pomalu přepínal z útoku do obrany. Šternberk tak mohl hrát a z toho vznikla určitá mezihra. Cíl druhého poločasu bylo tomu zamezit. To kluci nezvládli a Šternberk se dostal do hry. Ze dvou přerušení na půlce hřiště padly 2 branky a třetí Šternberk přidal v závěru. Dnes jsme to nezvládli, ale i takový je fotbal. Nejde hrát 30 minut a myslet si, že je hotovo. ©TK

25.9.2022

Slovan/Bohuňovice - Jeseník 0:2 (0:1)

Mladší žáci Černovír - Jeseník 0:2 (0:1) Dnes mladší žáky čekal jeden ze silnějších soupeřů naší skupiny. Cíl byl jasný: hrát od 1. do 60. minuty aktivně, tvrdě, bojovat, mluvit na hřišti a nenechat se zlomit. Kluci vše plnili, ale právě komunikace nás stála první branku. Obránci si dávali tak dlouho přednost, až míč nehrál nikdo a soupeř se tak dostal do nájezdu proti brankáři. Na obdrženou branku jsme mohli v 1. poločase odpovědět, ale Kuba Lorenc bohužel zakončoval do míst, kde stál brankář. Druhý poločas pokračoval stejně. Tedy bojovně, důrazně a zodpovědně v bránící fázi. Soupeř ale i tak vstřelil druhou branku. Nutné podotknout, že nás dnes velice podržel brankář Filip Dub, který v 1. poločase chytil penaltu a také to, že celý tým makal a plnil instrukce od trenérů. Byla to prohra se ctí a trenéři všem děkují za dnešní nasazení. ©TK

Jesenec Dzbel - Slovan/Bohuňovice (3:1) 4:1

Dnešní utkání bylo pro mladší žáky velice důležité. Výsledkově vyrovnaný soupeř, dobrá nálada po posledním vyhraném utkání s Chválkovicemi a v hlavě jediný cíl: navázat na vítězství další výhrou. To se bohužel dnes nepodařilo. Kluci nastoupili velice laxně, neurčovali tempo hry, vynechávali souboje a ze soupeře měli respekt. Proto se soupeři podařilo v prvním poločase vstřelit 3 branky. Slovan zareagoval až v závěru 1. poločasu super akcí, kterou zakončoval Vojta Skála. Druhý poločas byl z hlediska přístupu hráčů lepší. Soupeř neměl moc prostoru k tvoření hry. My však nedokázali proměnit ani velkou četnost rohových kopů, ani střelbu ze střední vzdálenosti, ani žádnou z dorážek. Soupeř naopak přidal ještě jednu branku a tím si pojistil dnešní výhru. Náš tlak už nevedl ke střelení žádné branky. Dnešní prohra hodně mrzí, protože kluci na soupeře jednoznačně měli. Za mě špatné nastavení psychiky do 1. poločasu. Na chybách budeme pracovat a vrátíme se silnější. ©TK

3.9.2022

Slovan/Bohuňovice - Chválkovice 4:0 (2:0)

branky: Lorenc, Dub, 2x Strouhal

Dnešní utkání se mladším žákům konečně vydařilo. Slovan určoval tempo hry, byl na míči, v souboji dominoval a více komunikoval. Z kluků šlo vidět sebevědomí a to se v utkání odrazilo. Stále se ale objevují chyby, které tentokrát soupeř nedokázal potrestat. Chválkovice nedokázali proměnit penaltu a na konci utkání ani prázdnou bránu. Silnější soupeř by akce proměňoval, takže je potřeba se na chyby zaměřit. Všichni si zaslouží pochvalu a doufáme, že na výhru navážeme v příštím utkání. ©TK

27.8.2022

SULKO Zábřeh - Slovan/Bohuňovice (3:2) 8:3

branky: Čep, Zdařil, Strouhal
Do utkání jsme měli dva hlavní cíle: zvládnout úvod a více na hřišti komunikovat mezi sebou. Ovšem hned v 1. minutě jsme soupeři darovali 1. branku. Následovalo více darovaných branek, ale na druhou stranu přicházela naše odpověď. Nejdříve dorážka po střelbě a pak gól hlavou z rohového kopu. Poločas tedy 3:2. Hned v úvodu 2. poločasu Slovan kopal penaltu, kterou kapitán Dan Strouhal proměnil. Za stavu 3:3 jsme si ale začli myslet, že se utkání vyhraje samo a přestali absolutně hrát. Kluci přestali mluvit, hráli těžké míče před naši bránu a soupeř tvrdě trestal. Příliš mnoho chyb a laxnost nás dostala až do výsledku 8:3. Až 6 branek bylo darovaných. V zápase bylo mnoho dobrých momentů a akcí, bohužel ale převládají stále negativa. Poučíme se a jedeme dál. ©TK

21.8.2022

Slovan mladší žáci - SK Řetězárna Česká Ves   1:10

Pro nás první zápas, kde jsme od začátku tahali za kratší konec. Nutno podotknout, že hráči soupeře byli Olomoucká akademie, která jen hraje pod hlavičkou Řetězárny a i když to byli všichni ročník 2011 tak na jejich hře byl znát velký výkonnostní rozdíl. Výsledek tomu samzřejmě nenapovídá, ale i my měli své šance, které vznikaly po naší zvýšené aktivitě.  Pro nás to byla velká zkušenost a doufám, že i motivace pro naše kluky, když viděli jaký fotbal se dá hrát. Díky prázdninám zatím stále nejsme komplet, takže naše výkonnost a sehranost půjde určitě nahoru. (Branka Janků). ©JS