20.4.2024

Nezamyslice/Němčice - Slovan 1-9

Sestava - Janků , Dvořák , Pospíšil ,  Skyva , Kolář , Psík , Daněk , Poprava , Veklych , Saydi , Krch , Matěj , Mynář , Riči , Čep  .

Branky - Pospíšil 2 , Veklych 3 , Krch 2 , Skyva , Poprava .

Oproti minulému týdnu , kdy  nám moc nešlo dobře zakončovat ,  nastupujeme s odhodláním vše napravit  proti soupeři ze spodní části tabulky a odvézt  si plný počet bodů . A proto povoláváme posilu ze starších žáků  Pospíšila.
Začátek je velice opatrný z obou stran , avšak Slovan pomalu začíná udávat tempo i styl hry . Dobře kombinujeme , hrajeme  pohledný fotbal, tlačíme se do zakončení  ..Dominujeme na hřišti .
Všechny branky padly po krásných akcích , kdy soupeř nám dával spoustu prostoru k zakončení .
Musím pochválit všechny hráče za predvedenou hru  , přístup , bojovnost . Samozřejmě , že tam jsou hluchá místa , ale ty také vychytáme . Jinak není co hodnotit . ©SD

13.4.2024

Slovan Černovír - Velký Týnec  1-1

na penalty 4-2 .
Branky - Veklych

Sestava - Beneš , Dvořák , Kolář , Čep , Krch , Matěj , Skyva , Psík , Daněk , Poprava , Ajub , Veklych , Saydi , Janků
V sobotu za krásného slunečného teplého počasí jsme přivítaly hosty z Velkého Týnce. I když nám chybělo pár hráčů ze sestavy , chtěli jsme se poprat o dobrý herní výkon , výsledek a navázat na úspěch z minulých kol . Což nám ukázala tabulka a její postavení obou celků.
Nastupujeme ospale a nedaří se nám kombinovat  , nahrávat  zakončovat .Samo nám nic padat do klína nebude . Zkoušíme i nové rozestavení na hřišti , abychom se mohli více dostat do hry . Až ve 21 minutě  , první světlý moment ,  kdy Veklych běží sám po krásné kombinaci na bránu  . Bohužel  , hostující brankář bravurně chytá .
První poločas se dohrává vlažným tempem na obou stranách . Musím podotknout , že tým z Velkého Týnce  hraje velice dobře a jeho postavení vůbec neodpovídá v tabulce. Do druhé poloviny utkání nastupujeme s odhodláním ,  že vše chceme změnit , být o krok napřed. Pomalu se nám i daří , máme sice některé  akce z tréninku nacvičené  , ale koncovka je nadále žalostná  .Nicméně ve 46 minutě se ujímáme vedení po rohovém kopu .Kdy Veklych uklízí míč k pravé tyči 1-0 . Naše radost , hned mizí ve 47 minutě po neobsazení , střele a chybě brankáře  1-1 .
Znovu se snažíme vytvořit tlak na soupeře ,  máme opět několik šancí a zároveň  , strhnout vedení na naši stranu . Ale ten odolává až do  60 minuty , kdy zápas končí smírně 1-1 . Musí rozhodnout pokutové kopy  .  Los nám určil začínat .
První pokus se nám nevydařil a následně další čtyři dáváme . Soupeř proměnil jen dvě  . Takže na penalty 4-2 . V této chvíli musím vyzdvihnout brankáře Beneše , který dvě penalty chytil a pomohl Slovanu zvítězit.
Bohužel , dnes jsme si vybrali ten černější den , jelikož  soupeř byl hratelný . Máme  spoustu práce před sebou .
Není vše , tak černé , jak vypadá .  Soustředíme se během týdne na další zápas  a věřím  že náš výkon bude lepší a poroste . Vždyť to hrajeme pro potěšení a lásku k fotbalu . SLOVAN ©SD

6.4.2024

Olšany  - Slovan   2 - 6

Branky - Saydi , Kolář , Poprava , Veklych 3

Sestava - Beneš , Muscente , Saydi , Kolář , Poprava , Veklych , Psík , Skyva , Krch , Matěj , Mynář , Moravec , Čep , Janků , Dvořák , Daněk

V sobotu  nás čekal soupeř z dolní části tabulky a proto dostali příležitost i hráči, kteří nejsou tak herně vytížení. Musím podotknout , že mě mile překvapili .
Do zápasu nevstupujeme moc dobře , hned ve 4 minutě po brejku domácí dávají branku 1-0 .
Pomalu se osmělujeme a po krásné nahrávce  Popravy - Saydi vyrovnává na 1-1 . Olšany mírně tlačíme a hra se především odehrává na půlce domácích . Ve 14 minutě po chybách a nedůrazu  domácího týmu - Veklych zvyšuje na 1-2 pro Slovan. Ve 21 minutě zahráváme roh a odražený míč získává Kolář , který ze 20 metrů  přesnou střelou k levé tyči zvyšuje na 1-3 pro Slovan . Samou radostí a euforií zapomínáme se věnovat hře , což ve 22 minutě opět z brejku dostáváme branku . Tudíž domácí snižují na 2-3 . Tak i končí první poločas.
Do druhé půle nastupujeme s odhodláním , že zápas se bude odehrávat v naší režii . Daří se nám dobře kombinovat a na soupeře zvyšujeme tlak . Branka je cítit ve vzduchu . 40 minuta a individuální akce Popravy je vyústění našeho tlaku 2-4 . Ve 44 minutě po krásné akci z pravé strany Čepem , který naservíroval před  bránu Veklychovi a ten se nemílil , zvyšujeme na 2-5 .
 Náš tlak neupadá a v 53 minutě po brilantní  kličce a přesné nahrávce Krcha, opět Veklych střílí gól 2-6 .
Velká pochvala patří všem hráčům za přístup k zápasu. I když to byl soupeř z dolní části tabulky , tak jsme měli i možnost si vyzkoušet -  herní situace z tréninku , které se učíme . Což do budoucna je  pro nás přínos.
Celkové hodnocení zápasu  hodnotím  velmi kladně. ©SD

30.3.2024

Slovan Černovír - Slavonín  3-1

Branky - Moravec , Mynář , vlastní .

Sestava - Janků , Moravec , Skyva , Dvořák , Kolář , Čep , Krch , Matěj , Mynář , Veklych , Psík , Daněk , Poprava , Beneš , Muscente ,

První mistrovské utkání na domácím  hřišti ,   mělo dvě rozlišné půle . První poločas taháme za  kratší konec  , po všech stránkách . Sice máme snahu , ale to je vše . Což znamená , že ve 14 minutě inkasujeme po standartní situaci gól z kopaček hostů 0-1 . Ve stejném stylu se dohrává první poločas  . Slovan má snahu , ale soupeř je lepší po všech stránkách .
V přestávce se zvyšuje hlas  , ohledně hry , obsazení , kombinace , zakončení a druhá půle vypadá o 200 % lépe.
Což hned ve 32 minutě Čech zaváží míč po pravé straně a centruje do vápna , soupeř jen odkopává a Moravec z 25 metrů zakončuje k levé tyči 1-1 . Začínáme hrát svou hru  . Branka  , nenechá dlouho na sebe čekat a vysí ve vzduchu . Mynář po chybách soupeře zvyšuje ve 43 minutě na 2-1  . Musím podotknout , že v této chvíli jsem na velmi dobré vlně , úrovni a soupeř neví , jak protí nám bojovat .
Dostáváme soupeře pod tlak  , což při napadení ve 55 minutě  si Slavonín dává vlastní branku  3-1  z půle hřiště , kdy míč  přeskočí  brankářovi přes nárt .
Můj pohled :
Hraje se 2 krát 30 minut .
Když se vypustí jeden poločas o to je náročnější ten druhý , Na druhou stranu musím hráče pochválit , že měli snahu zápas rozhodnout ve svůj prospěch. ©SD

24.3.2024

Zábřeh  - Slovan Černovír   2-4

Branky - Veklych , Psík , Skyva , Krch.

Sestava - Janků , Moravec , Skyva, Dvořák , Kolář , Čep , Krch , Matěj, Mynář , Veklych , Psík , Chožanazarov , Daněk , Poprava , Beneš .

Naše první mistrovské utkání na hřišti v Zábřehu dopadlo na výbornou a zasloužené tři body vezeme domů na Slovan.
Od první minuty se snažíme hrát fotbal. Chceme kombinovat a vytvářet si herní  převahu , následně gólové situace . Což se nám daří hned od začátku .
V 8 minutě po české uličce Krcha - Veklych s velkým přehledem přehazuje brankáře domácích 0-1.
Následně ve 12 minutě po rychlém brejku z pravé strany a centru Beneše , Psík zvyšuje na 0-2 pro Slovan.
V 18 minutě po chybě z levé strany domácí tým snižuje na 1-2 a dostává se opět do hry . Branka nás nerozhodí a my chceme ještě do poločasu zvýšit naši střeleckou aktivitu . Což se nám daří ve 24 minutě první půle po chybách domácího týmu , který není schopen odkopnout míč od své brány. Skyva z chumlu 1-3 .
Druhý poločas chceme hrát stejným způsobem , avšak soupeř nás  hned zatlačí a chyba je na světě .Po špatném odkopu brankáře -Zábřeh snižuje opět o jednu  branku 2-3 .
Od této chvíle se hra vyrovnává a šance jsou na obou stranách. My , ale chceme trošku více . V samém závěru , respektive v 58 minutě z levé  strany , zahráváme trestný kop cca 20 m . Exekutor Krch s pomocí teče , zvyšuje na 2-4 pro Slovan a potvrzuje  náš dobrý výkon v Zábřehu .
Samozřejmě , že vše není tak růžové , jak se zdá . V zápase bylo spoustu tmavých momentů na kterých musíme zapracovat.
Celkové hodnocení zápasu  - spokojenost. ©SD

Zimní soustředění ve Valašském Meziříčí

Mladší žáci od  neděle  11.2.  do středy 14.2. měli zimní soustředění ve Valašském Meziříčí. Čekala nás tvrdá příprava , jelikož za měsíc začínáme mistrovské utkání. Musíme pochválit domácí za perfektní zázemí , které nám bylo k dispozici . Super ubytování , stravování , umělá tráva a další sportoviště . Můžeme jen doporučit , popřípadě předat telefonní kontakt . A teď zpět k fotbalu . Po nedělním příjezdu a výborném obědě nás čekal první trénink . Měli jsme nachystaný test  , který nám ukázal momentální kondici hráčů  a posléze jsme využily umělou trávu  k herním situacím. V pondělí dopoledne proběhl další fyzický trénink  a odpoledne nás čekal přátelské utkání proti domácímu týmu. Na některých se už projevovala viditelně únava . Zápas skončil výhrou domácích. Avšak večer jsme si to vynahradily návštěvou místního plaveckého bazénu , který leží v sousedství fotbalového areálu .
Úterý proběhlo ve stejné režii . Dopolední i odpolední trénink byl naplánován ve vysokém tempu , jak po fyzické , tak i herní stránce. Následně  večer opět příjemné odreagování  , formou návštěvy  plaveckého bazénu .
Ve středu dopoledne nás čekal poslední společný trénink , který byl  zaměřen na pohodu  . Pro kluky byl nachystaný fotbalový biatlon a různé fotbalové soutěže .
No a po obědě balení a odjezd domů. Mimochodem , mladší žáci tam i zpět jeli vlakem , musím podotknout , velice příjemné cestování.
Celkově hodnocení celého soustředění hodnotím velice kladně . Někteří hráči si sáhli na dno své kondice , ale to k přípravě patří. Musíme je pochválit za přístup . Soustředění svůj účel splnilo. Samozřejmě musíme pracovat dál , jelikož nás už za měsíc čeká první mistrovské utkání  a my chceme v soutěži mladších žáků hrát špičku tabulky .. ©SD

HTML galerie Zonerama
HTML galerie 1

Hodnocení podzimní části krajského přeboru - Mladší žáci

Mladší žáci zahájili podzimní část s velkým neznámým a očekávání co nás čeká . Jelikož jsme začínali s novými pravidly , velikostí hřiště, počtem hráčů .

Musím podotknout i malý počet hráčů na prvních trénincích , což nám zasáhlo do letní přípravy na podzimní část krajského přeboru .

Avšak postupně se docházka zlepšovala a na výsledcích to bylo znát . Během podzimní části jsme odehráli skvělé i méně kvalitní zápasy . Při 12 odehraných zápasů máme 10 výher -2 prohry (Čechovice, Chválkovice) a 2 výhry v penaltovém rozstřelu (Němčice , Mohelnice ) .

Tudíž celkově obsazujeme 4 místo v tabulce . Avšak máme k dobru ještě dohrávku s týmem z Olšan .

Každý hráč dostal šanci se poprat o místo v sestavě , každý hráč měl příležitost ukázat co v něm je skryto za talent . Každý hráč byl

zápasově vytížen  dle  své kvality .

Musím  s radostí říct , že máme skvělou partu , která drží při sobě. Zároveň  všechny hráče pochválit za přístup .

Před sezónou , kdyby nám někdo řekl , že se budeme pohybovat na horních příčkách v tabulce - neuvěřili bychom. Jsme za to velice rádi, že naše práce s "potěrem" Černovírské kopané má smysl . Avšak máme ještě dlouhou cestu  , kde se  musíme naučit mnoho dalších fotbalových dovedností .

©SD (Svatopluk Dvořák)

Tabulka po podzimní části 2023

Statistiky hráčů po podzimní části 2023.

Branky - Matěj 2 , Zapletal 2 , Kolář.
Sestava -Janků  , Dvořák , Skyva , Kolář , Čep , Krch , Matěj , Zapletal , Veklych , Psík , Daněk , Mynář , Zdařil , Saydi , Černoch.

Náš poslední domácí zápas podzimní části proti Olšanům se odehrával na velice těžkém terénu. Věděli jsme , že to bude boj i když Olšany hrají spodek tabulky . Začátek prvního poločasu hned ve 2 min inkasujeme po zmatcích v obraně. Nic se neděje , říkáme si . A postupně se začínáme na hřišti hledat . Zlepšujeme se pomalu a postupně i my si vytváříme slibné akce k zakončení. Snažíme se kombinovat ,  což hráče za to moc chválím - Jelikož soupeř hraje tvrdou hru s nakopáváním . My chceme hrát a tvořit . Ovoce  přináší 20 min , kdy po Krchově uličce Matěj z těžkého úhlu  prostřeluje hostujícího brankáře.
Do šaten odcházíme s remízovým výsledkem 1-1 . Pár informací , co zlepšit , zpřesnit, abychom nehráli zbrkle  v druhém poločase a  porvali se  o dobrý výsledek  ,  to byl cíl poločasové diskuse . Plán vychází hned ve 32 min  , po faulu ve vápně kopeme penaltu . Zapletal s přehledem zvyšuje na 2-1 . A hned za 3 min respektivě ve 35 min , krásnou střelou z 20 metrů Kolář  zvyšuje na 3-1 . Soupeř se snaží ještě nějak  nás potrápit , avšak někteří hráči už toho mají plné kecky , jelikož  hráli i za starší žáky . My nepovolujeme a pořád se snažíme hrát fotbal . Olšany v posledních pěti minutách se snaží hrát bez brankáře , bohužel jim to nevychází a Zapletal po brejku v 58 min zvyšuje do prázdné brány na 4-1 . A když 59 min po doráźce Matěj dává na 5-1 je hotovo .   I tak musím soupeře pochválit za hru . Bohužel doplatili na malý počet hráčů , kteří ještě točí hru se staršími žáky - prostě byly utahaní .
Hráče Slovanu , též chválím za přístup k utkání . Nepoložila nás branka v začátku utkání a dokázali jsme postupem času  se zlepšovat a strhnout zápas na naši stranu. ©SD

28.10.2023

Slovan Černovír - Nové Sady  0 - 0

Na penalty  4-2

Sestava -Janků , Dvořák , Zapletal , Palátek Kolář , Psík, Daněk , Matěj , Kolář  , Pospíšil, Moravec , Mynář ,  Čep , Černoch  , Krch , Lezna .

V sobotu  na Slovan  přijel lídr krajského přeboru - mladších žáků  z Nových Sadů . Nové Sady do dnešního dne neznali ztrátu bodů  , po jedenacti zápasech - plný počet. Na jejich hře to bylo od první minuty velmi dobře znát . My se snažíme jim vyrovnat , bohužel jsme slabší . Avšak máme v sobě neuvěřitelnou bojovnost , chceme se poprat o každý míč . První i druhý poločas je boj mezi vápny .Sady si vytváří sice více možností do zakončení  , ale Slovan  odolává náporu. Stejný průběh má i druhý poločas . Hráči Sadů jsou po všech stránkách lepší .Ale svou důraznosti , zodpovědností  se pomalu vyrovnáváme stylu hry . Což znamená , že i my máme šance na zakončení -  Zdařil , Dvořák , Zapletal . Opravdu boj o každý metr hrací plochy.  Zápas končí v 60 min 0-0 , musí rozhodnout penalty. Nicméně  penalty jsou vždy loterie. Krch , Pospíšil , Matěj , Zapletal proměňují  , soupeř jen dvakrát . Vybrali jsme si ten šťastnější den .

Musíme si dát ruku na srdce , kdo by řekl , že jsme schopni hrát s takovým nasazením proti tak skvělému týmu z Nových Sadů. Sady byly lepší  , přiznáváme . My zbytí , utahaní, dokopaný  , ale to je fotbal. Závěr je jasný , né pokaždé vyhraje ten lepší tým . Dnes vyhrálo Černovírské srdce

Děkuji všem hráčům za přístup , bojovnost , zodpovědnost. ©SD

21.10.2023

Čechovice -Slovan Černovír  7-1

Branky -Zdařil
Sestava -Lezna , Kolář , Psík , Saydi , Moravec , Zdařil , Skyva , Krch , Dvořák , Zapletal , Palátek , Černoch , Beneš , Zdařil.

Zajížděli jsme na půdu třetího celku v tabulce, tudíž to byl přímý souboj o druhé místo.
Musíme podotknout, že dnes jsme jeli na zápas značně oslabení. Jelikož šest hráčů základní sestavy zůstalo doma ( nemoc , zranění , nezájem). Tudíž  dostali šanci hráči z lavičky. Někdo šanci využil, někdo musí více na sobě pracovat.
První poločas se odehrával ve znamení velkého boje mezi vápny. Šance měli oba týmy, bohužel pro nás 0-0 po poločase. Druhý poločas chceme rozhodnout v náš prospěch, ale hned ve 33 min. inkasujeme 1-0. V 38 podruhé a 45 potřetí. Totální skolabováni ! Od této chvíle už nepomáhá ani hecování abychom se porvali o dobrý výsledek.
V 52 opět inkasujeme a v 53 Zdařilem snižujeme. Ale soupeř je na koni a nám se točí hlava.
V 55 , 57 , 60 přidávají další branky.
Druhý poločas nám nevyšel , přesnost , rychlost , pohyb , zpracování , obsazování , nedůraz atd , atd . Nemůžeme házet vinu na konkrétní  hráče , musíme vzít prohru jako celek , jako celý tým.
Prostě musíme více na sobě pracovat a učit se z chyb , které děláme. Hlavy nahoru a připravit se na dalšího soupeře. ©SD

14.10.2023

Slovan Černovír -Mohelnice 3-3
Na penalty 5-3

Branky - 2 Zapletal , Veklych
Sestava -Lezna, Kolář , Psík , Daněk , Matěj , Janků , Moravec , Mynář , Zapletal , Veklych , Beneš , Černoch , Krch , Dvořák , Skyva .

Dnes jsme přivítali na hřišti Slovanu  celek z Mohelnice . V předzápasovém rozhovoru jsme si řekli co od  dnešního zápasu očekáváme , co chceme hrát, jak budeme bojovat , abychom zůstali na vítězné vlně . Soupeř na nasz vyrukoval s vysokým presingem a nám dělá jakýkoliv dotyk s míčem problém . Opravdu se trápíme . Nevychází nám vůbec nic - nahrávka , obsazování , střelba , zpracování , pohyb bez míče , zodpovědnost . V 8 min po chybě brankáře inkasujeme 0-1 . Zkoušíme se nadechnout a v 15 srovnává Zapletal 1-1 . Náš nádech končí opět po chybě brankáře ve 22 min a soupeř jde znovu do jednobrankového vedení 1-2 . Ke konci poločasu máme  štěstí a Veklych ve schrumáži patou vyrovnává na 2-2 . První poločas po nezodpovědném přístupu některých hráčů končí smírně . Do druhé poloviny utkání nastupujeme, že chceme vše změnit. Bojujeme o každý míč o každý metr hrací plochy . Smůlu si opravdu vybíráme po všech stránkách. Světlá chvíle se objeví ve 48 min kdy Zapletal se protáhne kolem soupeře a vybíhající golman se jen otáčí , jak míč končí v síti 3-2. Strháváme vedení v náš prospěch. Bohužel né nadlouho , jelikož v 52 po nedorozumění v obraně inkasujeme na 3-3. Konec se dohrává na obou stranách s velkým nasazením.
Čekají nás penalty . V těch jsme přesnější a s jistotou dáváme všech 5 , soupeř jen 3 .
Musíme si přiznat , že dnes to nebylo to pravé ořechové, ale i takové zápasy se odehrávají.  Aspoň víme na čem máme , jako tým zapracovat , když někdo na nás zatlačí a my se kopem za uši . Není potřeba dávat hlavu dolů , ba naopak- ponaučit se z chyb , abychom se příští zápasy vyvarovali našich tmavých momentů . I když dnes to nebylo ono , děkujeme rodičům za přízeň a podporu. ©SD

8.10.2023

Kozlovice - Slovan Černovír 1-5

Branky - Zapletal 3, Matěj , Daněk
Sestava - Janků , Skyva , Moravec , Psík , Krch Matěj , Zapletal , Veklych, Dvořák, Daněk, Čep, Psík , Beneš , Mynář

Slovan od začátku zatlačil do domácího týmu a hned od počátku si vytvořil několik slibných akcí . Ve 2 a 4 minutě zakončuje Zapletal a ujimáme se vedení v náš prospěch 0-2 . Náš tlak  se zvyšuje a v18 min dává branku Veklych , avšak velice slabý rozhodčí nám jí neuznává . Natož následně inkasujeme po nedorozumění v obraně . Do šaten  odcházíme s jednobrankovým náskokem .
 Se stejným nástupem vstupujeme do druhé poloviny utkání . Domácí k ničemu nepouštíme . Ba naopak ve 47 opět Zapletal střílí gól . V 50 po přímém kopu Matěj  zvyšuje na 1-4 . A vrchol dnešního zápasu vyvrcholil v 57 min  kdy po rychlém rozehrání z autu nebojácný Mynář naservíroval Daňkovi před prázdnou branku a ten potvrzuje zasloužené vítězství hostů na 1-5 .
Veliká pochovala všem hráčům za přístup a zodpovědnost k utkání. ©SD

30.9.2023

Slovan Černovír -Řetězárna Česká Ves.  12-0

Branky - Zapletal 6 , Krch 3 , Mynář , Skyva , Janků  .

Sestava
Lezna , Dvořák Skyva Kolář Daněk Čep Krch Matěj Janků Moravec Mynář Zapletal Veklych Beneš Černoch
Dnešní zápas není potřeba komentovat . Hrálo se na jednu branku. ©SD

24.9.2023

Jesenec Dzbel - Slovan Černovír 1:2

Branky , Zapletal , Psík

Sestava - Janků , Zdařil , Kolář , Daněk , Čep , Krch , Matěj , Zapletal , Veklych , Dvořák , Daněk , Psík , Moravec , Pospíšil , Černoch

Naši borci nastoupili proti domácím  posilnění Pospíšilem ze starších žáků a bylo to citelně znát.
První poločas se vesměs odehrával ,  vápno - vápno  a byl to boj o každý metr soupeřova území . Takže poločas smírně 0-0
Do druhé poloviny nastupujeme , že zápas rozhodném v náš prospěch . Avšak hned v 35 minutě po chybě obrany inkasujeme  1-0 pro domácí. Hned na to přes střední liniii prochází  individuálně Zapletal a vyrovnává 37 min na 1-1
Následně se mírně dostáváme pod tlak a ve 40 min domácí po diskutabilním faulu kopou penaltu.  Naše opora   v brance - Maty Janků chytá penaltu s přehledem.  Svůj výkon korunuje při největším tlaku soupeře o 2 minuty později , kdy z metru,  reflexně vychytává soupeře .Od této chvíle Dzbel se začíná trápit a my ve  54 minutě udeříme z pravé strany po centru , kdy  Psík dává výtězný gól .
Závěr dohrávame kouskovanim a zdržováním. Takticky velice dobře.
 Zasloužené  body z horké půdy. Veliká pochovala za přístup všem hráčům. ©SD

16.9.2023

Slovan Černovír - Chválkovice 1-2

Branky - Zapletal

Sestava - Lezna , Dvořák , Skyva , Kolář, Daněk , Čep , Krch , Zapletal , Veklych
Náhradníci - Moravec , Zdařil , Saydi , Beneš , Černoch , Janků

Sobotní dopoledne , nabídlo Olomoucké derby mezi domácím Slovanem a hostujícími Chválkovicemi . Domácí , chtěli potvrdit předvedenou hru z druhého poločasu ze Šternberka . Avšak od první minuty Slovan tahá kratší provaz . Díky neobsazovaní , nedůrazu , nepřesným nahrávkám , špatné volbě místa  dostáváme branky do poločasu . Respektivě ve 26 a 28 minutě .
O přestávce  , kde proběhla rozmluva , kde nás tíží bota . Nastupujeme do druhé poloviny utkání , jak vyměnění . Obrovský nádech vyústí ve  38 minutě . Po rohovém kopu Zdařila , hlavou  strefuje branku Zapletal. Avšak od této chvíle je to vše .  Místo  abychom  soupeře zatlačili a spřesnili hru , tak  se vracíme  ke svému nedůrazu  z prvního poločasu.
Prostě nebyl to den  určený pro nás . I takové zápasy patří k fotbalu .  Máme skvělou partu , která chce na sobě pracovat a ponaučit se z chyb , které děláme .
Zároveň musíme pochválit a poděkovat rodičům za podporu. ©SD

10.9.2023

Šternberk - Slovan Černovír   1-2

Branky - Skyva , Zapletal

Sestava - Janků , Kolář , Skyva , Dvořák , Čep , Krch , Matěj , Zapletal , Veklych

Náhradníci - Zdařil , Daněk , Beneš , Psík .

Mladší žáci zajížděli na horkou půdu do Šternberka a hned od první minuty  bylo znát, kdo bude vládnout a udávat tempo hry . Celý první poločas se hledáme na hřišti ,   jsme bez pohybu , zbytečně ztrácíme míče špatnou rozehrávkou. Šternberk využívá ve 25 min. chybu Dvořáka a dává první branku.
O poločase si vše povíme a rozebereme naši hru. Gól není velká ztráta , musíme zabrat po všech stránkách. Kluci si vzali domluvu k srdci. Jelikož hned od začátku druhého poločasu jsme pomalu vyrovnávali hru . V 10 minutě Matěj zahrává roh a po špatném odkopu soupeře se k míči na odrazce dostává ke střelbě Skyva, který ze 20 metrů trefuje pravý horní růžek Šternberské brány  1-1 . Od této chvíle už je jen jeden tým na hřišti , Šternberk odpadá. Náš tlak sílý. Ve 25 minutě náš brankář Janků vykopává od vlastní brány , Šternberský obránce chybuje a Zapletal se řítí na branku - nekompromisní střelou k pravé tyči  zvyšuje na 2-1 pro nás . Konec  dohrávame bez chyb. Tudíž si ze Šternberka odvažíme tři body .
Na závěr musím říct, že diváci viděli dva rozlišné poločasy. My jsme šli více za vítězstvim. Velká poklona hráčům  za bojovnost a předvedenou hru. ©SD

7.9.2023

Slovan Černovír - Nezamyslice 1:1

na penalty 4-2

Sestava - Lezna , Dvořák ,Skyva , Kolář , Psík , Daněk , Matěj , Zapletal , Veklych .
Náhradníci - Janků , Zdařil , Saydi , Beneš .

Náš první zápas s Němčice - Nezamyslice  na domácí půdě v aréně u komína  nedopadl dle našich představ , avšak koncovka s penaltovým roztřelem nás potěšila .
Od  prvních minut prahneme po výtězstvi  , vypracováváme si několik slibných akcí . Jsme pořád na míči a soupeře dostáváme pod tlak .  Již v 7 minutě se dostáváme do vedení po krásné akci , kdy Matěj obchází soupeře a následně centruje  z levé strany a nachází Zapletalovu hlavu  1-0 .  Dalších 10 minut se hra uklidňuje . Až v 19 minutě nastává vzrušení , kdy  stoper hostujícího týmu vyváží míč z vlastní poloviny hřiště  , přes neduraz našich 4 hráčů až před bránu a skóruje na 1-1 .  Konec poločasu dohrávame  z velkým nasazením  . Ve 28 minutě  obchází Veklych vyběvšího soupeřova brankáře , avšak nedokáže do prázdné brány zakončit . Poločas tedy smírně .
Do druhé poloviny utkání nastupujeme s vidinou se zlepšit v koncovce . Avšak to se nám nedaří . Spoustu , krásných akcií  , které jsme nedokázali dotáhnout v náš prospěch .
Zápas končí 1-1 a jdeme na penalty . Slovan proměňuje 4 , soupeř jen dvě . I tak je potřeba si uvědomit , že kluci hráli  podruhé na větším hřišti.  Myslím , že máme skvělou partu , která chce na sobě pracovat , zlepšovat se. ©SD

27.8.2023

Velký Týnec - Černovír   0:7. (0:3)

Branky - Zapletal 4 , Krch , Psík , Saydi
Sestava -Janků , Dvořák , Skyva , Moravec , Psík , Krch , Matěj , Zapletal , Veklych .
Náhradníci - Beneš , Černoch , Zdařil , Kolář , Saydi .

První zápas na větším hřišti s novými pravidly mladší žáci zvládli na jedničku. Sice prvních deset minut nás svazovala nervozita , obava co nás čeká . Kluci postupně odbouráváli nejistotu a zlepšovali se po všech stránkách . Poločas vyhráváme 3-0 po krásných individuálních akcích . Dvakrát Zapletal a jednou Krch .
Druhý poločas nastupujeme už bez ostychu a v plné síle . Soupeře mírně dostáváme pod tlak .  Ten kupí jednu chybu za druhou . Daří se nám i střelba z větší vzdálenosti  , kdy po chybě gólmana ve 42 min dává branku Saydi .Ve 46 min z penalty Zapletal. V 50 min doklepavá do prázdné brány Psík . V 56 stvrzuje Zapletal svým gólem z penalty svůj i týmový výkon.