Krajský přebor starší žáci ročník 2023/2024.

Trenér

  • Tomáš Kesler
  • tel.: 777 430 094 
    t.kesler@seznam.cz

Asistent trenéra

  • Jiří Strouhal
  • tel.: 737 431 085
  • beri83@seznam.cz

24.9.2023

Konice - Slovan 3:0 (2:0)

Základní sestava: V. Velický, V. Loveček, J. Pospíšil, K. Kožaný, P. Nepožitek, A. Fleško, S. Slavík, J. Lorenc, J. Bluma, D. Strouhal, K. Zapletal

Střídající: O. Kytlica, A. Axman, J. Bluma, V. Peřina, P. Jurásek

Dnešní den vůbec nepatřil mezi světlé dny Slovanu. Už od rozcvičky šlo vidět zřetelné nesoustředění některých hráčů. Do utkání vstupujeme s malým množstvím pohybu s míčem i bez míče. Od začátku chybí komunikace, přesnost v přihrávce a celková chuť se poprat a udělat něco navíc. S tímto přístupem odehrajeme celý první poločas, ve kterém se soupeř dostane 2x přes náš kraj obrany až do zakončení a nemýlí se. My hrozíme střelbou z větší vzdálenosti, kterou však nedobíháme. O poločase si rázně řekneme několik instrukcí. Chceme nastoupit s úplně jinou chutí a zatlačit na soupeře řízeným pressinkem. Realita je ale stejná jako v prvním poločase. Trápí nás přesnost, nemluvíme, pomalu reagujeme a nepředvídáme. Soupeř se navíc dostává do další šance a zvyšuje skóre na finální 3:0. Těžko dnes hledat pozitiva. Za mě pochvala J. Lorenc. Snažil se udělat možný i nemožný. Jenže pro pressink potřebujeme celý tým. Jeden hráč nestačí. I tak zvedáme hlavu a jdeme dál. V týdnu nás čekají 2 utkání. Je potřeba se poučit a zvládnout je lépe. Moc dobře vím, že máme na víc. ©TK

16.9.2023

Slovan Černovír - Chválkovice 1:0 (0:0) pen. 6:5

Základní sestava: V. Velický, V. Loveček, J. Pospíšil, K. Kožaný, P. Nepožitek, A. Axman, S. Slavík, J. Lorenc, J. Mynář, D. Strouhal, K. Zapletal

Střídající: O. Kytlica, V. Peřina, J. Bluma

V dnešním zápase nás čekal souboj s Chváliovicemi, které byly doposud 100%.

V první půli byla hra vyrovnaná, soupeře jsme do šancí příliš nepouštěli, sami jsme pak měli čistou gólovou příležitost, kterou jsme bohužel neproměnili.
V druhé půli jsme potřebovali vylepšit mezihru, podržet více míč a vyplňovat prostory mezi obranou a útokem. Ne vždy se nám to dařilo a tak se soupeř dostal více do hry. Přesto jsme si vytvořili další dvě 100% šance, opět bez úspěchu. Šance soupeře dvakrát výborně zneškodnil V. Velický, který i častými výběhy dnes výrazně pomáhal obraně. Utkání skončilo 0:0, následovali pokutové kopy. 

Penaltový rozstřel nabídl hodně zvratů a nakonec dopadl dobře pro Slovan. Rozhodující penaltu proměnil v 8. sérii S. Slavík, kterému se nedařilo proměnit šance, přesto se odhodlal rozhodnout zápas v náš prospěch. 

Dnešní výhru a body bychom chtěli věnovat O. Pelclovi, který si v minulém utkání přivodil ošklivě zranění a čeká ho delší pauza a rekonvalescence. Bojovali jsme i za něj a tímto bychom ho chtěli podpořit a popřát mu brzké uzdravení. 

Na nedostatcích budeme dále pracovat, dnešní výhru si kluci ale poctivě odbojovali a plně zasloužili. ©TK

10.9.2023

FK Šternberk - Slovan 2:1 (0:1)

Branka: D. Strouhal

Základní sestava: V. Velický, V. Loveček, J. Pospíšil, K. Kožaný, O. Pelcl, K. Zapletal, J. Lorenc, S. Slavík (C), O. Kytlica, F. Dub, D. Strouhal

Střídající: A. Fleško, P. Nepožitek, A. Axman, P. Jurásek

Dnes jsme chtěli navázat na poslední domácí utkání a ukázat, že jsme schopni plnit základní úkoly a posouvat se správně v bloku. Do 1. poločasu jsme nastoupili velice dobře. Kluci měli dobrý pohyb s míčem i bez. Byli jsme silnější na míči a byla slyšet konečně také komunikace. Dostávali jsme se do kvalitních a tvrdých soubojů. Bohužel jsme nehráli úplně chytře a občas místo šetření sil nimi plýtvali. I tak se ale naše aktivita a chuť do hry v 20. minutě proměnila v první branku utkání. Za první poločas opravdu kluky chválíme. Plnili si své úkoly na pozicích a chtěli hrát. O poločasové pauze jsme si řekli pár drobných nedostatků a šli do druhého poločasu s tím, že budeme pokračovat v započatém. Jenže to se od začátku 2. poločasu nedařilo. Málo pohybu bez míče střídala nepřesnost v přihrávce a úplná absence zachycování odražených míčů. Neekonomický první poločas se začal projevovat a nám začala odcházet kondice. Soupeř přebírá hru, my děláme chyby v posunech a v 40. minutě přichází trest v podobě inkasované branky. Velice smolná branka, která by se neměla opakovat. Než se rozkoukáme, tak soupeř obrací výsledek a hned po minutě dává další branku. Kluky to položí a bohužel nám hlava dolů úplně nepomáhá. I přes snahu trenérů o motivaci to vázne a nejsme přesní. Až v posledních deseti minutách sepneme, ale nedostaneme se do rozhodujícího zakončení. Prohra mrzí, ale je vidět markantní posun. Makáme dál.

Nepříjemností utkání byl moment O. Pelcla, který si po pádu na zem zlomil klíční kost. Přejeme brzké uzdravení a hodně sil. ©TK

Přátelský zápas st. žáci - Horka nad Moravou. 4:0 (1:0)
góly Strouhal, Lorenc, Bluma, Kytlická

Náš druhý zápas na velkém hřišti, který jsme chtěli odehrát, protože potřebujeme do sebe dostat zápasovou praxi. Po víkendové blamáži jsme určitě udělali pokrok v postavení a držení formace, hlavně naší obránci se dokázali prosazovat a zajišťovat, což byla asi největší změna. Celkově kluci odehráli celý zápas poctivě. Samozřejmě byly tam opět velké mezery, ale doufám, že jsme na dobré cestě. ©JS

27.8.2023

Velký Týnec - Slovan 14:0 (6:0)

Nebudeme se na nic vymlouvat. Tohle je prostě realita. Dnes nám nešlo absolutně nic. Až posledních 10 minut nabízel z naší strany světlé momenty. Kluci si musí hru na velkém hřišti zažít a učit se z chyb. V žádném případě nic nevzdáváme a budeme makat na maximum.

V tréninkovém procesu se zaměříme na:

1. Komunikaci
2. Posuny hráčů a zajišťování 
3. Pohyb bez míče a nabídku
4. Rozehru
5. Pohyb brankáře ve vápně
6. Rychlost
7. Střelbu
8. Tvrdost

©TK

Soustředění Ostružná

Neděle 30. 7. 2023

Dnes se starší žáci Slovanu vydali na letní soustředění do Ostružné. Zde nás čeká celý týden poctivé kondiční a herní přípravy. Nejdříve jsme se ubytovali a seznámili s novým prostředím. Následoval oběd a odpočinek. Trenéři obhlédli terén a šlo se trénovat. Cca 1,2 km běh na čas měl poukázat na aktuální kondici kluků. Po tomto běhu se šlo běhat na kopec, kde kluci pořádně makali. Odměnou byl fotbálek v herním systému 4+1. Vše ukončila otužovačka v místní řece. Po výborné večeři jsme se v rámci večerního programu společně dívali na film Jan Koller: Příběh obyčejného kluka. Za trenéry musíme říct, že jsme velice spokojeni a těšíme se na další dny.

Pondělí 31. 7. 2023

Dnešní den nastartoval lehký ranní výběh k sjezdovce v Ostružné. V 8:00 nás čekala snídaně formou bufetu. Dopoledne proběhla 1. tréninková jednotka dne. Ta byla zaměřena na práci s míčem, obrannou fázi, útočnou fázi a střelbu. Po tréninku jsme doplnili energii kvalitním obědem a pořádně si odpočinuli. 2. tréninková jednotka totiž představovala poměrně náročný běh z Ostružné do Ramzové a hlavně z Ramzové po sjezdovce na Čerňavu - viz foto. To borci odmakali suprově. Po návratu na penzion už byl další program spíše dobrovolnou formou. Někteří ale využili možnosti multifunkčního hřiště a zahráli si například hokej, basket, nebo tenis. Dobrovolná byla také otužovačka, které se ale zúčastnila cca polovina hráčů. Večeře a následně společný program ve znamení fotbalových her zakončil dnešní skvěle odmakaný den.

Úterý 1. 8. 2023

Další den soustředění byl věnován jednomu z hlavních výšlapů v našem okolí: Ostružná - Ramzová - Čerňava - Šerák - Obří skály - Vražedný potok - jezírko - Ramzová - Ostružná. Dnes nám počasí úplně nepřálo, ale to nás v žádném případě nezastavilo. I takové podmínky nás posouvají. Kluci šli ve slušnému tempu, takže neočekávaný brzký návrat rozhodl o odpolední tréninkové jednotce. Jednalo se o posilování s vlastním tělem a medicinbalem. Trénink kluci odmakali a odměnou za to byla skvělá večeře a relax v bazénku se slanou vodou. Následoval odpočinek a regenerace do dalších dnů.

Středa 2. 8. 2023

Dnes nás čekal nejnáročnější den z celého soustředění. Začlo se ranním výběhem, který byl doplněn o sprinty do kopce. Pár věcí úplně nefungovalo, takže musel přijít trest. Po snídani nás čekala tréninková jednotka zaměřená na střelbu, souboje 1 x 1 a hru v různém počtu hráčů. Následoval oběd a odpočinek. Odpolední trénink byl zpestřením celého soustředění. Kluci zkusili lezeckou stěnu, thajský box, hokej, tenis a na závěr dřepovací výzvu. Dnes byla povinná otužovačka, kterou zvládli všichni skvěle. Večer už nás čekala večeře a dorazila i kontrola z vedení klubu - Suche. Po večeři jsme společně hráli hry a zakončili den lehkým během s čelovkama. Za dnešek klobouk dolů, dobrá práce a jedeme dál.

Čtvrtek 3. 8. a pátek 4. 8. 2023

Pomalu už se dostáváme do závěru letošního soustředění. Ráno kluky čekal samozřejmě ranní výběh. Následovala snídaně a dopolední trénink. Trénink byl ve znamení švihadla, koordinace a posilování s vlastní váhou. Po obědě jsme odpočívali a následoval fotbalový turnaj. To představovalo 3 týmy po 5 hráčích a hrál každý s každým 2x. Po turnaji už kluci trávili čas podle svého. Dnes byla večeře u ohně. Celý tým si sám zajistil dřevo, zapálil oheň a udržoval ho do pozdních hodin večerních. U ohně panovala skvělá atmosféra a jídlo si všichni vychutnali. 

Zítra už nás čeká pouze snídaně, úklid a odjezd domů. Všem děkujeme za účast, tvrdou dřinu a fajn atmosféru. Spolu jsme nejsilnější!

©TK

HTML galerie Zonerama
HTML galerie 1

parneri_2023.jpg